Почетна Кошарка Звезда шампионски до финала АБА лиге!

Звезда шампионски до финала АБА лиге!

Извор: novosti.rs | 4. априла 2017. у Кошарка

ДВОСТРУКИ узастопни освајач АБА лиге јуришаће на шампионски хет-трик. У најважнијој утакмици у досадашњем току сезоне, кошаркаши Црвене звезде победили су Будућност (82:59) и притисак мајсторице полуфинала плеј-офа. Као и пре две године, у финалној серији до три тријумфа играће против загребачке Цедевите за регионални трофеј и највећу награду – још једно учешће у Евролиги.

У амбијенту дворане у Железнику који се само по броју навијача разликовао од оног у хали “Александар Николић”, на терену се у првом полувремену одвијала типична плеј-оф утакмица. Свака лопта била је драгоцена, одбране су биле под бројем један тактичких шема тренера, док су лаки поени представљали реткост.

Успели су црвено-бели у уводних осам минута да спроведу основни Радоњићев план. Агресивном одбраном удаљили су Подгоричане од коша, увели их у игру у којој су гости испуцали више тројки него двојки и стрпљивим нападом стекли двоцифрену предност у раној фази меча (18:8). Ипак, извукли су се гости са руба провалије, одличном унутрашњом игром Савовића и шутевима Рејнолдса креирали су серију 10-0 и премотали утакмицу на почетак.

У наставку меча на паркету мале хале указала се велика Звезда, она која је ове сезоне побеђивала много јаче ривале од Будућности. Нападачки мени проширен је центарским учинком Митровића и Кузмића, Џенкинс је само наставио са беспрекорним одрађивањем улоге повређеног Јовића, а Симоновић ушао у тројкашку серију, најчешће кобну за противнике нашег и јадранског шампиона.

Кошаркашки млин црвено-белих самлео је и нерве Подгоричана, посебно Савовићеве, који је неспортским фаулом и техничком грешком убрзао потонуће свог тима. Други финалиста плеј-офа АБА лиге могао је да буде проглашен већ у 26. минуту, када је Звезда првим поенима Волтерса побегла на 22 поена раздаљине (60:38).

Рекордера по броју победа у регуларном делу АБА лиге у петак очекује још једна елиминациона утакмица, овог пута за пласман у топ 8 фазу Евролиге са Дарушафаком у Истанбулу. Прва два меча финалне серије регионалног такмичења биће одигране 10. и 11. априла у Београду.

Ц. ЗВЕЗДА 82
ФМП 59
ДВОРАНА у Железнику. Гледалаца: 3.209. Судије: Болтаузер, Петек, Радојковић.
Ц. ЗВЕЗДА: Волтерс 7, Томпсон, Дангубић 5, Митровић 6 (12 ск), Лазић 2, Добрић, Симоновић 14 (7-3 за три), Ракићевић, Џенкинс 17 (4-2 за два, 5-3 за три, 6 ас), Гудурић 8 (5 ас), Кузмић 13 (10 ск), Бјелица 10 (4-4 за два).
БУДУЋНОСТ: Рејнолдс 16 (6-3 за три), Су. Шеховић 6, Суботић, Се. Шеховић, Гордић 8 (4 ас), Баћовић, Илић 6 (6 ск), Савовић 16 (5 ск), Класен 1, Николић, Поповић 6, Врањеш.
По четвртинама:21:15, 14:14, 32:22, 15:8.