Браво Звездо!

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс савладали су Галатасарај у 5. колу Еврокупа резултатом 87:57. Црвено-бели су контролисали дешавања на паркету током свих 40 минута и на крилима фантастичне публике забележили велику победу.

Велика енергија, изузетна одбрана, јасан план спроведен до детаља и још један остварен циљ. Црвена звезда мтс наставила је да ређа победе и не зна за пораз на домаћем паркету. У фантастичном амбијенту дворане ’’Александар Николић’’ црвено-бели су савладали екипу турског Галатасараја резултатом 87:57 (26:13, 18:13, 25:21, 18:10).

У пуној дворани „Александар Николић“, пред више од 6.000 гледалаца, најефикаснији у редовима Црвене звезде били су Џо Регланд са 21 поеном, док је Били Берон додао 16 уз седам скокова и пет асистенција. О партији Регланда, Берона и осталих изабраника тренера Милана Томића навијачи су дали свој суд па се дуго после утакмице славило. Сасвим заслужено чули су се и повици “Браво Звездо!“

Стартна петорка КК Црвена звезда мтс: Регланд, Берон, Фаје, Цирбес, Лазић.

Тврд почетак меча, са доста грешака на обе стране, у коме су гости за нијансу били бољи и након пет минута игре имали предност 6:7. Убрзали су Регланд и Берон, уз сигурну игру Цирбеса у рекету, црвено-бели су направили серију и стигли до предности 21:13. Одличном одбраном, изабраници Милана Томића су успели да зауставе све прилазе кошу и на крају прве деонице достигну двоцифрену предност 26:13.

Само два поена постигли су гости за скоро шест минута игре, па је предност српског шампиона константно била двоцифрена, а све то испраћено је невероватном подршком домаће публике. Изузетно стрпљиви напади црвено-белих, уз тражење најбољег могућег решења, донели су плус 18 (39:21), што је навело госте на нови тајмаут. На велики одмор кошаркаши Црвене звезде отишли су са предношћу 44:26. Најефикаснији били су Регланд и Берон са по 12 поена, док је Зирбес додао 10.

Права рапсодија изабраника тренера Томића наставила се и у другом полувремену, у ком је предност ишла и преко 20 поена разлике. Своје минуте добили су готово сви играчи домаћег тима, док са друге стране ни прва петорка турског тима није успела да озбиљније запрети. Препуна дворана „Александар Николић“ није престајала да пружа фантастичну подршку својим љубимцима, који су на најбољи могући начин одговорили на паркету. Пред старт последње деонице, црвено-бели су водили 69:47.

Последња четвртина протекла је у мирној игри, без много осцилација у резултатском погледу. Српски шампион одиграо је доста квалитетан меч и на крају убедјиво славио резултатом 87:57. Немају превише простора за одмор кошаркаши Звезде, јер их већ у суботу очекује дерби сусрет против загребачке Цедевите.

КК Црвена звезда мтс: Регланд 21, Раданов 2, Човић 5, Перпероглоу 5, Лазић, Фаyе 12 (6ск), Берон 16 (7ск, 5ас), Добрић, Ристић, Симанић 2, Цирбес 15, Оџо 9.

Милан Томић:

– Мислим да смо одиграли једну утакмицу у којој смо контролисали ритам и одиграли смо одлично, а то показује статистика у свим колонама. Учинили смо ову утакмицу прилично лаком иако смо играли против веома доброг тима. Привилегија је доживети овакву атмосферу. Наш шести играч је био феноменалан и захваљујем им се на подршци. Стварно су нам помогли.