Човић, Добрић и Омић освојили Златибор

Кошарка

Црвена звезда освојила је Златибор, а највећи терет на својим леђима изнели су Филип Човић, Ален Омић и Огњен Добрић – 89:75 (23:20, 27:17, 22:12, 17:26).

Трилинг браниоца титуле морао је да узме ствари у своје руке и погура црвено-беле до победе, пошто су заједно убацили 56 од укупно 89 тимских поена, од чега су Омић и Човић имали по 19, а Добрић поен мање. Занимљиво, Човић, Омић и Добрић били су и једини Звездини играчи с двоцифреним учинком! Најближи је био Дејан Давидовац који је одиграо врло добру утакмицу и на крају скупио девет поена, седам ухваћених лопти, украо две и поделио једну лопту. Џејмс Фелдин је имао осам поена, али уз врло лоше проценте (3/12 из игре, 2/6 за три), док су сви остали имали четири поена или мање. Повратник у редове црвено-белих Перо Антић одиграо је нешто мање од 16 минута и за то време скупио три поена (1/4 из игре) и пет ухваћених лопти.

Звезда је тако стигла до другог убедљивог тријумфа на гостовању у Суперлиги после утакмице против Младости у Земуну.

Звезда је до победе стигла највише захваљујући шуту за три поена. Црвено-бели су успели да скупе чак 14 погодака са дистанце, али из чак 33 испаљена хица. Домаћин једино у том сегменту игре није могао да парира ривалу, због чега је у финишу трећег квартала разлика износила и максималних 27 поена! Златибор је, додуше, у завршних десет минута утакмице успео да сачува образ пошто је преполовио заостатак, а после добре реализације најбољег играча домаћих и најефикаснијег играча утакмице Драгослава Папића за серију 11:2, учинило се да би утакмица могла да добије и нешто неизвеснију ноту. Златибор је пришао на само једанаест поена заостатка (70:81). Ипак, детаљ који је усмерио меч на Звездину воденицу виђен је на три и по минута до краја, после вербалног, потом и физичког окршаја Омића и Радомира Маројевића, када су се двојица центара сукобили, а Звездин дугајлија на крају завршио на паркету жалећи се на ударац у стомак. Маројевић је тада зарадио неспортску грешку, Омић погодио слободно бацање, онда и кош после офанзивног скока, па је Звезда поново имала 14 поена вишка. Испоставило се – био је то Звездин потпис за тријумф у овом мечу.

Код Златибора најбољи је био Папић са 22 поена (7/11 за два), уз још четири асистенције. Светозар Поповић био је надомак трипл-дабла са 13 поена, 10 скокова и чак девет асистенција, али и пет изгубљених лопти.