Црвена звезда боља од Уникахе

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс остварили су десету победу у евролигашкој сезони. Црвено-бели били су бољи од екипе из Малаге резултатом 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24).

Кошаркаши Црвене звезде мтс остварили су десету евролигашку победу у сезони. У госте црвено-белима дошла је Уникаха из Малаге, спремна и одлучна да се прикључи борби за Топ 8. Међутим, изабраници Душана Алимпијевића имали су другачије планове и упркос неизвесној завршници изашли као бољи, а што не рећи и храбрији из окршаја са Шпанцима.

На крају, Црвена звезда је славила резултатом 80:76 Захваљујући одличној одбрани у завршници и мирној руци са линије пенала Тејлора Рочестија и Дејана Давидовца.

Почетак утакмице обележила је игра у серијама. Прво су црвено-бели повели 5:0, а онда Уникаха узвратила серијом 6:0. Звезда је поново одговорила једнако добро и након тројке Бранка Лазића повела 11:6. Међутим, гости су поново преузели вођство новом серијом – 11:13.

Важне тројке Џејмса Фелдина држале су црвено-беле у резултатском егалу, а у наставку се играло кош за кош. Егал је задржан до краја прве деонице па је резултат био 24:24.

Друга деоница је донела знатно другачију игру и знатно агресивније одбране. После пет минута игре резултат је био 6:6 у другом периоду и играло се у потпуности кош за кош. Ипак, тројка Рочестија покренула је серију изабраника Душана Алимпијевића. Након поготка плејмејкера, уследило је снажно закуцавање капитена, а онда је Рочести поново погодио из транзиције и Звезда је минус од два поена претворила у вођство 37:32.

Предност је задржана и до полувремена па је Звезда отишла на одмор при вођству 40:37.

Звезда је силовито започела друго полувреме и захваљујући доброј одбрани, као и одличној егзекуцији Дејана Давидовца и Тејлора Рочестија на другој страни, црвено-бели су серијом 7:0 стекли прву двоцифрену предност на утакмици – 47:37.

Ривал је одговорио, али црвено-бели нису губили главу. Сјајна рола искусног Милка Бјелице одбила је налет ривала и Звезду држала на резултатском одстојању. Поени Дилана Ениса уз звук сирене вратили су његовој екипи двоцифрено вођство пре почетка последњег квартала – 62:52.

Црвено-бели су испали из нападачког ритма у последњој деоници. Осим тројке Милка Бјелице, нису успели да дођу до поена готово пет минута и то је снажна Уникаха искористила и пришла на три поена заостатка (65:62).

Претила је Уникаха, али је капитен Лазић имао другачије планове и тројком је одбио још један налет гостију (72:66). Добра одбрана изабраника тренера Алимпијевића трасирала је пут за поене Милка Бјелице 50 секунди пре краја који су донели Звезди плус од шест поена. Међутим, пенал завршница није изостала, а мирну руку задржао је Тејлор Рочести и са два погођена слободна бацања обезбедио Звезди десету евролигашку победу.

Душан Алимпијевић:
– Вратили смо самопоуздање у овој утакмици јер смо погодили 10 тројки. Није било лако јер смо иза себе оставили јако тежак период и зато је ова победа важнија. Честитам својим играчима на заиста фајтерској утакмици, на једном добром приступу, доброј концентрацији током 40 минута. Врло сам задовољан овом победом и свим сегментима, осим са једним. То је офанзивни скок њихов. Говорили смо о томе да је то екипа која је друга скакачка екипа по офанзивном скоку, одмах иза нас. Имам утисак да су много лаганих поена давали из офанзивног скока. А имам осећај да смо имали много добрих одбрана, а они из оф скока лаких.

Феноменална енергија, тимска победа и ова са скоро 20 асистенција. Направљен је велики помак да смо ми натерали Уникаху на велики број изгубљених лопти, нарочито у првом полувремену. То смо успели добром, агресивном одбраном и тако смо помогли нама. Такав податак је још већи када се зна да нам је недостајао један од најбољих дефанзивних играча Дангубић.