Црвена звезда – Будућност 0:1

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у првом мечу финалне плејоф серије АБА лиге од Будућности резултатом 76:80. У уторак од 18 часова и 30 минута је други меч финалне серије у дворани ’’Александар Николић’’.

Кошаркаши Црвене звезде мтс нису успели да савладају Будућност у првом мечу финалне плејоф серије АБА лиге. Црвено-бели су поражени од Будућности резултатом 76:80. Изабраници Душана Алимпијевића платили су цех слабије игре у завршници трећег периода и на почетку четврте деонице, као и велики број промашених пенала у том периоду, али времена за очајавање нема.

Већ сутра од 18 часова и 30 минута је прилика за поправни. Од 18 часова и 30 минута у дворани ’’Александар Николић’’ Црвена звезда и Будућност одмериће снаге по други пут у финалној плејоф серији АБА лиге.

Будућност је боље започела меч и у раној фази повела са 7:0. Бјелица је прекинуо лош низ, а Рочести погодио за само минус два. Ипак, гости су контролисали ритам све до половине периода. Улазак Стефана Јанковића променио је енергију на терену.

Тројком из угла и снажним улазом спуштао је разлику па су црвено-бели пришли на пола коша заостатка (15:16). Међутим, расположени Немања Гордић је поентирао у последњем делу првог квартала и Подгоричани су на крају првог периода имали три поена предности (22:25).

Друга четвртина донела је изузетну енергију у редовима изабраника тренера Алимпијевића. Чак четири минута Будућност није могла до коша, а тројка Дилана Ениса, а потом и снажно закуцавање Дејана Давидовца трасирали су победу до првог Звездиног вођства – 29:25.

У наставку је виђена велика борба. Будућност је успела да задржи резултатски прикључак и гледали смо егал меч. Тако је било до последњег звука сирене у другој деоници – 38:37.

Црвено-бели су одлично започели трећи период и серијом 9:2 повели највећих 47:39. Међутим, преко слободних бацања Будућност се вратила у потпуности резултатски и након коша Ивановића чак и повела – 55:57. Звезда је испала из ритма и две тројке гостију у завршници трећег периода донеле су Подгоричанима плус шест пред улазак у последњи квартал – 57:63.

Будућност је након тројке Лендрија стекла десет поена предности (61:71) и било је време за аларм. Тајмаут Душана Алимпијевића разбудио је његове изабранике, али промашаји са линије пенала нису допринели у топљењу вођства. Важна тројка Јанковића на нешто више од четири минута до краја преполовила је вођство ривала (68:73), али је Гибсон узвратио снажним пролазом.

Енергија са трибина уливала је снагу црвено-белима. Одбрана је функционисала сјајно, а два закуцавања Лесора и Јанковића смањили су разлику на само минус три (72:75). Имали су црвено-бели шансу за изједначење, али је Давидовац промашио тројку. Доелман је то казнио на другој страни и Будућност је била у доброј ситуацији да оствари победу – 72:77. Времена за чудесан преокрет није било и Подгоричани су тријумфовали.

Црвена звезда мтс – Будућност Воли 76:80 (22:25, 16:12, 19:26, 19:17)

Црвена звезда мтс: Кешељ, Давидовац 4, Лазић 2, Добрић 4, Фелдин 10, Јанковић 12, Рочести 13, Омић 14, Лесор 5, Енис 8, Јовановић, Бјелица 4.

Душан Алимпијевић:

– Будућност је заслужено победила и показала бољу партију. Сутра је нови дан, серија се игра на три победе. Ми морамо да урадимо шта је до нас да сутра изгледамо много боље и да остваримо победу, а онда да пронађемо у Подгорицу оно што су они тражили на нашем терену.

Неколико је фактора који су утицали на пораз. Лош почетак утакмице, три четвртине смо дозволили да примамо кош уз звук сирене… Има још неколико ствари. Покушаћемо да сутра будемо бољи.

Бранко Лазић:

– Ушли смо премекано у утакмицу и дозволило серију 7:0 Будућности. Целу утакмицу смо јурили тај резултат. Било је превише беспотребне нервозе. Треба да охладимо главе и да се спремимо за сутрашњи меч. Серија је таква да нема времена за веће анализе. Желимо да сутра изгледамо много боље и да вратимо серију у Београд или да завршимо посао у Подгорици. Морамо да играмо са већом концентрацијом и без нервозе.