Црвена звезда – Чукарички 2:1

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде наставили су да побеђују у Суперлиги и у 6. колу домаћег првенства савладали су Чукарички са 2:1 на стадиону „Рајко Митић“.

Стадион: „Рајко Митић“
Гледалаца: 7.612
Судија: Данило Грујић (Ниш)
Стрелци: Срнић у 53′ и Гобељић у 72′ (Црвена звезда), Тедић у 67′ (Чукарички)

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Савић, Бабић, Терзић, Јовичић, Јованчић (од 59′ Мелег), Срнић (од 83′ Кафу), Симић, Јевтовић (од 70′ Бен), Павков.
Чукарички: Н. Стевановић, М. Стевановић, Копитовић, Пушкарић, Богосавац, Овусу, Ђорђевић, Доцић, Зорић, Бирманчевић (од 70′ Кајевић), Тедић (од 77′ Мудрински).

Освојена су нова три бода, задржан је максималан учинак од пет тријумфа и испуњен циљ пред реванш плеј-офа за Лигу шампиона, односно пред гостовање Салцбургу наредне среде. Стрелци за нову победу шампиона Србије били су Славољуб Срнић у 53. и Марко Гобељић у 72. минуту.

Тренер Владан Милојевић је извео комбиновану поставу, у којој је од почетка било места за стандардног голмана Милана Борјана и опорављеног капитенаВујадина Савића. Иако је меч 6. кола домаћег првенства био у вечерњим сатима, велика врућина као да је спутавала играче оба тима да пруже максимум.

Током почетног испитивања снага је Звезда имала нешто већу иницијативу, а прва права прилика виђена је у 15. минуту.

Сјајно су тада комбиновали Душан Јованчић и Алекса Терзић по левом крилу одакле је Вељко Симић центрирао до имењака Милана Павкова, а Звездин центарфор главом није успео да матира противничког голмана Стевановића. Пре тога је чувар мреже „Брђана“ био сигуран и приликом ударца Јованчића са око 25 метара.

Пробао је Чукарички да запрети у два-три наврата, али је Милан Борјан сваки пут био на право месту да отклони потенцијалну опасност. Симић је био прилично агилан у првом полувремену, било га је свуда по терену, међутим, он и саиграчи нису успели да затресу мрежу до одласка на предах.

У наставку је виђена друга слика… Звезда је кренула агресивније и то јој се исплатило, пошто је повела после осам минута игре у другом делу. Била је то још једна добра акција по левом крилу одакле је Алекса Терзић на додавање Симића успео да пронађе Срнића, а он је лако затресао мрежу за 1:0.

Чукарички је морао да крене офанзивније и дошао је до изједначења у 67. минуту. Доцић је извео корнер са десне стране, на другој стативи је Копитовић спустио лопту до младог Тедића који је био стрелац за 1:1.

Наш тренер Милојевић је у другом делу увео „свежу крв“ у виду Дејана Мелега и Ел Фардуа Бена уместо Јованчића односно Јевтовића, у финишу је и Кафу добио шансу уместо Срнића, а нерешен резултат није дуго био на снази, тачније свега пет минута.

Борбени Звездин универзалац Марко Гобељић је све сам урадио. Одузео је лопту скоро на средини терена, кренуо у соло продор и крунисао га прецизним ударцем у доњи десни угао за коначних 2:1. Могла је победа да буде и убедљивија, али Бен није успео да затресе мрежу, док је Мелег у самој завршници погодио стативу.