Црвена звезда – Младост 2:1

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде продужили су низ непобедивости и на старту 10. кола Суперлиге савладали су Младост из Лучана са 2:1 (0:0).

Стадион: Рајко Митић
Судија: Александар Васић (Нови Жедник)
Гледалаца: 6.227
Стрелци: Кафу у 51′ (пенал) и Јовичић у 68′ (Црвена звезда), Јевремовић у 65′ (Младост)
Жути картони: Гобељић у 70′ (Црвена звезда), Павловић у 50′ (Младост)

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Дегенек, Бабић, Хајдин, Јованчић (од 60′ Крстичић), Јовичић, Кафу (од 85′ Чаушић), Ебисилио (од 60′ Марин), Симић, Павков
Младост Лучани: Росић, Јевремовић (од 85′ Одита), Синђић, Милошевић, Андрић, Пејовић, Јовановић, Пешић (од 74′ Голубовић), Тумбасевић, Павловић, Маркоски (од 55′ Димић)

Шампион Србије уписао је и 34. узастопну утакмицу у свим такмичењима без пораза! Црвено-бели су за нова три бода победили Младост на Маракани погоцима Џонатана Кафуа из једанаестерца и Бранка Јовичића за коначних 2:1 пред пут у Париз на мегдан ПСЖ-у у оквиру другог кола Ц групе Лиге шампиона.

Тренер Владан Милојевић је и овај пут остао доследан томе да мења стартних 11, делом због повреда, а делом услед ограниченог броја страних фудбалера према прописима Суперлиге.
Овај пут су се у протоколу нашли Лоренцо Ебисилио и Кафу од почетка, односно Марко Марин и Ел Фарду Бен на клупи.

Иначе, утакмица је почела минутом ћутања како би се одала почаст Божидару Церовићу, потпредседнику Управног одбора нашег клуба и великом звездашу, истинском заљубљенику у црвено-беле боје.

За фудбалере Звезде ово је био трећи меч у последњих седам дана, заједно са вечитим дербијем и гостовањем Напретку у Крушевцу. И контролисали су игру, најчешће држали лопту у поседу, док је Младост у два наврата опасно запретила, али је у оба случаја лопта отишла поред Борјанове десне стативе. У нашим редовима се најпре истакао Вељко Симић чији је погодак у 12. минуту поништен због офсајда, као и Ебисилио шутирајући изнад пречке.

Црвено-бели су најопаснији били на истеку пола сата игре када је Стефан Хајдин ударцем главом на центаршут Ебисилија ставио на муке голмана Младости Росића, а исто је затим учинио и Симић. Ипак, тврда одбрана Лучанаца одолевала је све до одласка на предах, па и у 38. минуту пошто је Росић зауставио покушај Ебисилија из слободњака, док је шут Јовичића са дистанце завршио поред стативе.

Није помогло ни фантастично проигравање Душана Јованчића дугом лоптом, који је држао све конце на средини терена, те су мреже мировале у првом полувремену, а у наставку је било потребно шест минута да се промени резултат.

Хајдин је оборен у казненом простору Младости и судија Васић је показао на белу тачку, а Кафу је прецизним ударцем претворио пенал у 1:0.

На пола сата до краја утакмице тренер Милојевић је увео Марка Марина и Ненада Крстичића уместо Ебисилија и Јовичића, гости су заиграли нешто офанзивније и стигли до изједначења у 65. минуту. Павловић је пронашао Јевремовића који се снажним ударцем искоса са леве стране побринуо за 1:1 на дебију у дресу тима из Лучана.

Тај резултат није дуго био на снази, већ је Звезда експресно вратила предност. Бранко Јовичић је сјајним ударцем са дистанце затресао мрежу за друго вођство шампиона Србије на овом мечу.
Пре тога је мало недостајало да Кафу крунише одличну акцију Марина и Гобељића, док је након поготка за 2:1 и Симић имао фантастичну прилику али га је статива спречила да се упише у стрелце.

Уследио је период нешто растрзаније игре на обе стране до краја и Звезда је уписала девети овосезонски тријумф у Суперлиги, за суверен останак на врху табеле.