Црвена звезда – Напредак 1:1 (0:0)

Фудбал
Црвена звезда је забележила први реми овог пролећа. Иако је водила све до 90. минута, Звезда није успела да освоји сва три бода.

Стадион: „Рајко Митић“
Гледалаца: 10.351
Судија: Мајо Вујовић
Стрелци: Крстичић у 52′ за Црвену звезду, а Ескић у 90′ за Напредак.

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић, Рачић, Крстичић, Милијаш, Милић, Радоњић, Пешић.
Резерве: Супић, Фримпонг, Гобељић, Јовичић, Л. Илић, Аџић, Јовељић.

Напредак: Никола Петровић, Боранијашевић, Немања Петровић, Вешковац, Симоновић, Костић, Ескић, Вулић, Ндиаје, Вукановић, Николић.
Резерве: Јанковић, Рушевић, Милисављевић, Маркоски, Басрак, Зец, Ивановић.

У првом делу игре није било превише узбуђења. Иако је Црвена звезда константно нападала, иако се играло углавном на половини Напретка, поново су изостале стопостотне прилике. Премда, у првих неколико напада није изгледало да ће бити тако јер је Звезда жестоко отворила утакмицу. Пешић је био у трећем минуту у доброј прилици, али је на крају био изблокиран. Први талас Звездиних напада Напредак је издржао, а наредни таласи иако учестало, нису били толико силовити. Звезда је претила преко Ненада Милијаша који је у два наврата шутирао из слободнго ударца, односно Ненада Крстичића који је веома снажно и прецизно шутирао са двадесетак метара, али се голман Петровић истакао парадом.

Најбоља шанса у првом делу виђена је након асистенције Милијаша за Пешића који је шутирао, али је погодио голмана који је добро скратио угао.

Звезда је још једном успела да у првим минутима наставка затресе мрежу. Овога пута то је учинио Крстичић који је још једном показао да је у доброј форми. Наш везиста је сачекао једну одбијену лопту, одлично шутирао по земљи и кроз шуму ногу успео да погоди доњи десни угао гола! Могао је Крстичић на сличан начин да још једном затресе мрежу неколико минута касније, али је шутирао за мало поред стативе.

Звезда је поново, након вођства, заиграла нешто спорије и као да се чекало да главни арбитар одсвира крај. Лоша вест, прва, је повреда Вујадина Савића који је морао да напусти игру. Уместо њега ушао је Фримпонг, а прилику су још добили и Аџић, односно Јовичић. Друга лоша вест свакако је изједначујући гол Напретка који је „пао“ у 90. минуту! Провукли су се црвено-бели протифв Вождовца, успели су да избегну реми, али овога пута није било довољно времена, нити снаге за ново вођство, након што је Ескић одлично искористио додавање и са пет метара спровео лопту у мрежу. Напредак је и минут пре тога озбиљно запретио, али као да то није била довољна опомена.

Коначан резултат гласи: 1:1. Црвена звезда и даље има велику предност на табели, али теже осваја бодове него јесенас. Следе две утакмице против Мачве, обе у гостима, али у различитим такмичњима.