Црвена звезда наставила тријумфални низ

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс забележили су и четврту узастопну победу у АБА лиги и задржали прво место на табели регионалног такмичења. У дворани ’’Александар Николић’’ савладана је Игокеа резултатом 96:75 (25:23, 27:21, 23:11, 21:20)

Црвена звезда мтс у сезони 2018/2019 и даље не зна за пораз. До четвртог узастопног тријумфа црвено-бели су дошли савладавши Игокеу на домаћем терену резултатом 96:75.

Изабраници Милана Томића су контролисали ритам готово свих 40 минута, а у трећој деоници играли у изузетном ритму и створили недостижну предност. Сви играчи који су били у ротацији за овај меч добили су прилику и великом борбом и енергијом задужили аплауз публике. Узвратили су одличном партијом која је често била пропраћена и атрактивним потезима, али и високом победом која је сачувала Црвену звезду на челу табеле АБА лиге.

Најефикаснији актер у редовима црвено-белих био је Алекса Раданов који је меч завршио са 16 поена и то без промашаја!

Од почетка се играло у веома брзом ритму, а у првој поливини квартала црвено-бели су се боље снашли и повели резултатом 15:5. Међутим, Игокеа је заиграла знатно боље и успела да се резултатски примакне. Крајем деонице гости су пришли на два поена заостатка што је био и резултат на крају прве четвртине – 25:23.

Црвено-бели су поново успоставили добру одбрану и из ње долазили до лаких поена. Игокеа је успевала да резултатски одолева захваљујући одличним процентима шута, али такво стање је трајало до друге половине другог периода. Тада су на сцену ступили центри Црвене звезде, прво Мајкл Оџо, а потом и Мајк Цирбес па је разлика поново била двоцифрена. Серију је закључио Мајк Цирбес који је закуцао на фантастичну асистенцију Џо Регланда за највеће вођство – 51:38.

Гости су успели да приђу на осам разлике у завршници периода и то је био резултат на крају друге деонице – 52:44. Међутим, добра одбрана је поново била заштитни знак изабраника Милана Томића почетком треће деонице. Игокеа је постигла свега пет поена за пет минута па је Звезда серијом 15:5 дошла до нове највеће предности – 64:49.

Црвено-бели су у потпуности преузели контролу над утакмицом. Разлика је расла и до 20 разлике колико је предност износила на крају периода – 75:55. Црвена звезда је била у фантастичном ритму, а сви играчи су давали битан допринос у тим тренуцима.

Честе ротације тренера Томића давале су енергију црвено-белима. Свих 12 играча који су билу у протоколу, добили су шансу и сјајно је искористили. У листу стрелаца уписали су се сви, али више од тога значила је велика пожртвованост и борбеност која је била и награђена аплаузом публике.

Предвођени младим снагама, црвено-бели су до краја меча готово рутински сачували предност и прво место на табели АБА лиге након четири кола.

Црвена звезда мтс – Игокеа 96:75 (25:23, 27:21, 23:11, 21:20)

Црвена звезда мтс: Регланд 8 (4ас), Раданов 16, Човић 4 (10ас), Перпероглу, Давидовац 8, Лазић 12, Фаје 8, Берон 11 (5ас), Ристић 4 (4ск), Симанић 8, Цирбес 8 (5ск), Оџо 9 (4ск).

Милан Томић, Црвена звезда мтс:

– Мислим да смо одиграли квалитетну утакмицу, а поготово у другом полувремену. У трећој деоници смо примили само 11 поена, а то је оно што ја желим од својих играча – добра одбрана и од ње да креће транзиција и велики број контранапада. Такође, меч смо завршили са 30 асистенција и 11 грешака. Понављам, мислим да смо одиграли једну квалитетну утакмицу.

Сигурно да и Алекса Раданов и остали играчи који су у 12… Нема да ли су млади или искусни, већ да ли су квалитетни. Раданов је показао на тренингу велики напредак. Његов кошаркашки ниво је на вишој степеници, његово читање игре, преглед игре из пик ен рола… Али, то не значи после једне утакмице да је постао играч.

Већ сам рекао. Звезда је на 50 одсто од могућности за сада. На следеће питање одговорићу са тим да је Звезда на 20 одсто могућности… Бићемо и на 10 одсто и бићемо неспремни. Сви очекују да Црвена звезда изгуби. Изгубићемо неки меч до краја сезоне. Мислим да никада нико није завршио сезону без пораза.