Црвена звезда повела у серији против вечитог ривала

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс савладали су вечитог ривала Партизан у првом мечу полуфиналне плејоф серије Суперлиге Србије. Црвено-бели су пред својим навијачима у дворани ’’Александар Николић’’ славили резултатом 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10).

Кошаркаши Црвене звезде имали су јасан план и готово до танчина га спровели у дело. Најаве из црвено-белог табора пред утакмицу говориле су да је кључ у чврстини и они су то управо и показали. Изабраници Миленка Топића били су енергични и одлучни. Бриљирао је Тејлор Рочести, али је имао и адекватну подршку у саиграчима готово 40 минута. На крају, сасвим заслужено, Црвена звезда је савладала Партизан резултатом 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10) и повела у полуфиналној плејоф серији Суперлиге Србије.

На тај начин, црвено-бели су дошли до прве меч лопте и у среду ће против ’’вечитог ривала’’ тражити пласман у финале. У другој утакмици домаћин ће бити Партизан.

Почетак утакмице у потпуности је припао Тејлору Рочестију. Фантастични плејмејкер црвено-белих је био у изузетном шутерском ритму. Иако су гости повели 5:10, Рочестијева серија поена предводила је црвено-беле. Капитен Бранко Лазић погодио је тројку, а осталих 14 поена били су дело Американца. Када је Ален Омић погодио уз фаул серија се продужила на 15:0 и Звезда је дошла до првог двоциффреног вођства – 20:10.

До краја првог периода изабраници Миленка Топића су чврстом одбраном сачували вођство – 23:15. Три минута црвено-бели нису могли до коша у другој деоници, а онда је поново погодио Рочести. Међутим, Вон је вратио поенима уз фаул и Партизан је пришао на четири поена заостатка – 25:21. Налет ривала одбио је Огњен Добрић тројком, а онда је са исте дистанце погодио Перо Антић, а погодак Џејмса Фелдина за три поена донео је Звезди највеће вођство – 34:22.

Црвено-бели су сачували вођство до краја полувремена, а предност је смањио у последњој секунди Вилијамс-Гос поготком за три поена – 41:33.

Веома чврсто са обе стране играло се у наставку меча. Звезда је чувала предност захваљујући доброј одбрани. Партизан је у неколико наврата претио, али су црвено-бели увек имали спреман одговор. Када су гости пришли у завршници периода, погађали су Филип Човић и Дејан Давидовац за три поена и вратили свом тиму двоцифрено вођство – 61:50.

Смањили су гости преко Ђока Шалића, али је почетком последњег периода Дејан Давидовац погодио нову тројку, а потом и Ален Омић закуцао на сјајну асистеницју Филипа Човића. Звезда је имала 14 поена предности и сигурно корачала ка вођству у серији.

До последњег звука сирене у дворани ’’Александар Николић’’ питање победника се није постављало. Црвена звезда је сигурно привела меч крају и остварила веома важну победу.

Црвена звезда мтс – Партизан Нис 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10)

Црвена звезда мтс: Човић 6, Давидовац 10, Лазић 8, Раданов 2, Антић 5, Добрић 10 , Фелдин 8, Јанковић 1, Рочести 22 (6ск, 5ас), Омић 15 (6ск), Лесор, Јовановић.

Џејмс Фелдин:

– Био је ово одличан почетак серије. Дуго смо чекали на ову утакмицу, али морамо да схватимо да је ово само једна утакмица. Играћемо сада пред њиховима навијачима, али морамо да изађемо са истом енергијом. Уколико буде тако очекујем исти исход.

Тренер је имао добар план и добро нас је припремио. Сви смо били фокусирани и концентрисани да обавимо своје задатке. Када Тејлор (Рочести) игра онако како игра прво полувреме, заиста нас је тешко добити.

Миленко Топић:

– Важна и битна победа за нас. Када се игра на две добијене, а имамо предност домаћег терена. Радује начин на који смо дошли до победе, а то је – тимска игра, подређеност колективу и тимска игра. Томе смо тежили после Аба лиге и тог несрећног финала, да дођемо до овог нивоа и покажемо игре које смо приказивали у Евролиги. Можда је разлика превелика, али мислим да су то ови момци заслужили својим односом према игри.

Имали смо у првом полувремену проблеме са Партизановом агресивном одбраном по целом терену и имали смо седам или осам изгубљених лопти у том делу. На крају, укупно 10 што је одлично. Као што смо већ чули, само 1:0 је и сигурно је да ће друга утакмица бити тежа. Сигурно ћемо добити реакцију Партизана који ће играти пред својим навијачима и уколико желимо да побимо мораћемо да будемо на овом нивоу, ако не и да одиграмо још јаче.