Црвена звезда – ТСЦ 4:1

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у четвртфинале Купа Србије, пошто су на свом терену у осмини финала савладали екипу ТСЦ из Бачке Тополе са 4:1 (1:0). Двоструки стрелац за тријумф био је Вељко Симић, док су по један гол дело Николе Стојиљковића и Дејана Јовељића из пенала.

21Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 2.500
Судија: Лазар Трипковић (Краљево)
Стрелци: Симић у 39′ и 72′, Стојиљковић у 50′, Јовељић у 90+4′ (пенал); Сумаила у 51′ (аутогол)
Жути картони: Хајдин у 67′

Црвена звезда: Поповић, Гобељић, Сумаила, Бабић, Хајдин, Јовичић, Крстичић, Кафу (од 60′ Срнић), Марин (од 83′ Милијаш), Симић, Стојиљковић (од 76′ Јовељић).
ТСЦ Бачка Топола: Јоргић, Бечелић, Скопљак (од 79′ Бранковић), Лалић, Варга, Плавшић, Финковић, Денковић (од 66′ Милићевић), Милисављевић (од 74′ Силађи), Бастајић, Дамјановић.

Тренер Владан Милојевић извео је комбиновану поставу која је све време плела мрежу око гола тима из Бачке Тополе у првом полувремену и пред одлазак на предах су црвено-бели крунисали надмоћ.

У наставку су виђена два брза поготка, по један на обе стране, а Звезда је кроз игру кратких пасова тражила пут до убедљивије предности коју је крунисао двоструки стрелац Вељко Симић, да би тачку ставио Дејан Јовељић из пенала у судијској надокнади.

Последњу линију испред голмана Поповића чинили су Гобељић, Сумаила, Бабић и Хајдин, тандем задњих везних били су Крстичић и Јовичић, док су иза најистуренијег Стојиљковића деловали Кафу, Марин и Симић. Управо је Вељко Симић био и међу најагилнијима, па је заједно са Марином тражио саиграче и стварао прилике.

Најпре је Стојиљковић главом опробао ударац после којег је лопта окрзнула стативу и отишла ван игре, а онда је Јовичић шутирао у два наврата и Хајдин једном. Одлична шанса виђена је у 26. минуту када је Марин пребацио целу одбрану и фантастично проиграо Симића кога је голман гостију Јоргић зауставио у најопаснијој прилици до тада.

Ни нови покушај Стојиљковића није донео промену резултата, али јесте ударац Симића у 38. минуту. Опет су одлично сарађивали Марин и он, некадашњи репрезентативац Немачке сјајно је упослио левокрилног нападача који је затресао мрежу за 1:0.

Одличан продор имао је и Кафу, наш деснокрилни нападач на овом сусрету, шансу да удвостручи предност пропустио је Стојиљковић, док су гости из Бачке Тополе прилично опасно запретили у два-три наврата. Показао се ТСЦ и у наставку као екипа која је дошла да се надиграва и пружала је баш добар отпор.

После предаха су виђена узбуђења на самом почетку другог полувремена… Стојиљковићу се исплатила упорност тако што је у 50. минуту повратну лопту претворио у 2:0, а тај резултат није дуго писао на семафору, јер је Сумаила неспретно закачио лопту приликом уклизавања испред голмана Поповића и био стрелац аутогола.

Била је Звезда решена да што пре врати два поготка предности, Симић је тражио пут до противничке мреже и у 72. минуту успео да га пронађе други пут на мечу. Гобељић је идеално центрирао са десног бока у петерац одакле Симић је главом погодио мету за 3:1.

Имао је ТСЦ још две добре прилике до краја, једном се одличном интервенцијом истакао и наш голман Поповић, па су црвено-бели сачували предност за славље и пласман у четвртфинале Купа Србије. У судијској надокнади остало је довољно времена да резервиста Јовељић из пенала погоди доњи десни угао за убедљивији тријумф.