Црвена звезда – Земун 3:1 (3:0)

Фудбал
Црвена звезда је победом против Земуна окончала регуларни део Суперлиге, и са првог места ће започети плеј-оф.

Стадион: „Рајко Митић“
Гледалаца: 9.500
Судија: Зоран Широки
Стрелци: Бен у 4′ и 18′, Пешић у 12′ за Црвену звезду, Вукадиновић у 51′ за Земун.

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Ле Талек, Бабић, Родић, Рачић, Крстичић, Л. Илић, Радоњић, Бен, Пешић.
Резерве: Супић, Фримпонг, Јовичић, Милијаш, Аџић, Милић, Срнић.

Земун: Милошевић, Цветковић, Вукадиновић, Ђенић, Симић, Бељић, Ласицкас, Луковић, Вуковић, Кисо, Петковић.
Резерве: Остојић, Станимировић, Асани, Марковић, Нинков, Милутиновић, Подунавац.

Земун је екипа која се овог пролећа сјајно показала, и у најави самог меча тренер Милојевић је истакао да ће играчи Црвене звезде морати да одиграју веома добру партију како би освојили три бода. То се и догодило. Црвена звезда је одлично отворила утакмицу и већ у првих 20 минута отклонила све дилеме око победника. Већ у четвртом минуту направљен је фаул над Беном који је одмах наместио лопту. Удаљеност је била двадесетак метара од гола, ближе десној страни, а Бен је изузетно прецизним ударцем донео Звезди предност.

Само осам минута касније, било је 2:0. Бен се овога пута нашао у улози асистента — након успешног дриблинга, уследио је пас у простор ка Пешићу који није био идеалан, али је Пешић сјајно реаговао, шутирао по земљи у даљи угао и погодио „малу мрежу“.

Голеада је настављена у 18. минуту. Био је то још један напад по десној страни, Лука Илић је добио одличну лопту од Пешића, одлучио се да асистира ка Бену и није погрешио — Бен је смирено реаговао и погодио за 3:0. Звезда је могла да постигне и четврти гол када су се у одличној прилици нашли најпре Радоњић па Пешић, али је два пута заиста добро интервенисао голман Земуна Милошевић.

У наставку утакмице Земун је запретио само једном, и из те шансе је успео да постигне гол. Рачић је изгубио лопту надомак казненог простора Црвене звезде, а то су казнили гостујући фудбалери преко Вукадиновића. Међутим, и поред примљеног гола, победа Црвене звезде ниједног тренутка није долазила у питање, јер су црвено-бели сигурно привели утакмицу крају.

Друго полувреме започео је Абрахам Фримпонг који је заменио Милана РодићаФримпонг је играо на позицији десног бека, а Гобељић је заузео Родићево место крај леве аут линије. У наставку су прилику одбили и Лука Аџић и Ненад Милијаш. Звезда је могла да увећа предност, поготово након прилике Радоњића који је шутирао после додавања Пешића, али је Милошевић још једном успео да сачува своју мрежу.

Црвена звезда ће плеј-оф серију започети 14. априла против Партизана, а предност на табели у односу на вечитог ривала износи шест бодова.