Динамо Врање – Црвена звезда 0:3

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде продужили су сјајан суперлигашки низ и у 16. колу савладали Динамо из Врања као гости са 3:0 (1:0) головима Стојиљковића, Бабића и Симића.

Стадион: ФК Радник у Сурдулици
Гледалаца: 2.500
Судија: Ненад Ђокић (Ужице)
Стрелци: Стојиљковић у 29′, Бабић у 48′, и Симић у 56′.
Динамо Врање: Ђурић, Станковић, Вешковац (од 68′ Станојевић), Гашић, Сићовић (од 46′ Ратковић), Ђуришић, Карапанџић (од 62′ Стевановић), Павишић, Недељковић, Сурака, Димитров.

Црвена звезда: Поповић, Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић (од 61′ Јовељић), Јовичић (од 46′ Милијаш), Ебисило, Милић (од 46′ Хајдин), Марин, Симић, Стојиљковић.

Тренер Владан Милојевић далеко од тога да је имао све играче на располагању… Повреде су доста кројиле састав, па за разлику од меча за памћење и победе над Ливерпулом (2:0) у Лиги шампиона на терену нису била чак осморица играча – Борјан, Стојковић, Савић, Крстичић, Јованчић, Бен, Срнић и Павков.

Ипак, црвено-бели су наставили тријумфални низ и уписали пету победу заредом у свим такмичењима, јер су после Мачве, Бачке, Пролетера и поменутог премијерлигаша, славили и на гостовању Динаму, овај пут у Сурдулици.

Одмах је шампион Србије кренуо са нападима и до целог плена дошао погоцима Николе Стојиљковића, Срђана Бабића и Вељка Симића.

Ривали су у уводним тренуцима разменили ударце, за Врањанце је запретио Сићовић, док је у нашем табору шут опробао Гобељић, капитен на овој утакмици, чији је покушај зауставио голман Ђурић уз помоћ пречке.

Агресивно је играо Динамо и парирао до средине првог полувремена, када је Милић из гужве после корнера Марина покушао да угрози гол домаћина шутиравши преко гола, а Звезда је онда повела у 29. минуту. Стојиљковић је одузео лопту голману Ђурићу на ивици казненог простора и погодио небрањену мрежу за 1:0.

Црвено-бели су до краја полувремена имали иницијативу, врло расположен за игру био је Симић, док је Марко Марин у више наврата показао неоспорну класу и да држи фудбал у малом прсту. Мало је недостајало да удвоструче предност пред одлазак на предах, али је Ебисилио одличну акцију са стрелцем до тада јединог гола завршио непрецизним ударцем.

У паузи између два дела, Милојевић је направио двоструку измену, па је сусрет у Сурдулици био завршен за Јовичића и Милића, а шансу су у наставку добили Ненад Милијаш и Стефан Хајдин. То је значило и померања у нашој постави, па је Дегенек отишао на место задњег везног, Родић на штопера, а Хајдин је заузео позицију уз леву страну дефанзиве.

Није се у другом полувремену дуго чекало на погодак, јер је Звезда после три минута стигла до 2:0. Марин је кратко извео корнер до Симића, он је додао до Ебисилија који је одлично центрирао, а Бабић је главом из петерца проследио лопту у мрежу.

Било је посла и за нашег голмана Зорана Поповића, који се нашао на правом месту да заустави врло добар ударац Димитрова у 52. минуту.

Недуго затим нова фантастична акција у режији црвено-белих, те су тако отклонили све дилеме око победника. Марин је са левог крила на другој стативи пронашао Хајдина који је из прве одиграо повратну за Симића и он је, такође шутем из прве, погодио доњи леви угао са око 15 метара за 3:0 од 56. минута.

Било је јасно да ће сва три бода на Маракану и могло је да буде још погодака у мрежи Врањанаца. Марин се баш играо и избацио Симића, али крилни нападач овај пут није био прецизан.

По истеку сат времена игре ушао је и Дејан Јовељић који се брзо нашао у три прилике. Два пута је судија показао да је био у офсајду, док је трећи пут шутирао поред стативе у 68. минуту. Имао је агилни Симић још две-три добре шансе да промени резултат, али је на крају остало 3:0 за Звезду која тријумфално одлази на репрезентативну паузу.