Мачва – Црвена звезда 0:2

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде уписали су 12. победу у Суперлиги, пошто су у 13. колу домаћег првенства као гости савладали Мачву у Шапцу са 2:0.

Стадион: Градски у Шапцу
Гледалаца: 5.000
Судија: Илија Брдар (Нови Сад)
Стрелци: Павков у 38′ и Јованчић у 60′
Жути картони: Ивић у 32′, Пејовић у 67′, Ристивојевић у 79′ (Мачва); Савић у 27′ (Црвена звезда)
Црвени картон: Ристивојевић у 90′ (Мачва)

Мачва: Пулетић, Пејовић, Јовановић, Ристивојевић, Лазаревић (од 59′ Милосављевић), Ивић (од 78′ Бабић), Адамовић (од 70′ Гемовић), Гигић, Гаврић, Тошић, Ђоковић.
Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Дегенек, Савић, Гобељић, Јованчић, Крстичић (од 81′ Чаушић), Бен, Ебесилио, Симић (од 77′ Срнић), Павков (од 79′ Стојиљковић).

Црвено-бели су продужили низ утакмица без пораза у домаћем шампионату и уједно побегли првим пратиоцима. Шампион Србије чува врх табеле и сада има девет бодова више од нишког Радничког, односно 11 од вечитог ривала.

Гостовање у Шапцу је једно од најтежих у првом делу сезоне, што је нагласио и тренер Владан Милојевић, али су његови пулени још једном показали и карактер и квалитет да донесу три бода на Маракану.

У стартну поставу се вратио опорављени Вујадин Савић, док је његов колега из штоперског тандема Милош Дегенек био задужен за прву опасност пред голом домаћина на самом почетку.

Тежак терен је онемогућавао нешто бољу игру, Мачва се није само бранила и покушавала је да нападне, најчешће преко Гаврића и Ристивојевића. Звезда је од 15. минута почела да појачава притисак, Милан Павков се нашао у одличној шанси и његов покушај је завршио поред стативе.

Мирнији период игре средином првог полувремена прекинут је новом иницијативом Милојевићевих изабраника, поништен је и погодак Бена, али је Звезда ипак крунисала надмоћ у 38. минуту. Ебисилио је додао до Симића, он је са левог крила одлично центрирао на другу стативу одакле је Павков искористио висинску предност и главом пребацио голмана Пулетића за 1:0, односно свој четврти овосезонски гол у Суперлиги.

Борбено полувреме, често прекидано фауловима, завршено је одличним продором Гобељића и ударцем који му је зауставио голман Мачве пред одлазак на предах. И у наставку је Звезда диктирала темпо и контролисала дешавања на терену, а у 60. минуту је стигла до вођства са 2:0.

Фантастично је реаговао Душан Јованчић и на правовремено додавање Бена мајсторски „боцнуо“ лопту преко голмана Шапчана. Могло је пред завршницу да буде и 3:0, али је Бенов сјајан ударац из слободњака, нажалост, зауставила пречка.

У последњих пет минута је запретила и Мачва преко Ненада Гаврића, нашег некадашњег фудбалера, кога је Борјан спречио да се упише у стрелце и тако се побринуо да му мрежа остане нетакнута у Шапцу.