Црвена звезда је убедљиво славила у Лучанима и на тај начин задржала 12 бодова предности на табели Суперлиге.

Стрелци: Павловић у 36′ и 73′ за Младост, а Срнић у 17′, Бабић у 44′, Пешић (п) у 56′ и 84′, Илић у 81′ за Црвену звезду.

Младост: Крзнарић, И. Милошевић, П. Јовановић, Пејовић, Пешић, Л. Јовановић, Радивојевић, Тумбасовић, Б. Милошевић, Павловић, Шатара.
Резерве: Зечевић, Димић, Синђић, Трифуновић, Бађи, Марић, Михајловић.

Црвена звезда: Супић, Стојковић, Ле Талек, Бабић, Родић, Јовичић, Рачић, Срнић, Аџић, Бен, Пешић.
Резерве: Кахриман, Гобељић, Фримпонг, Л. Илић, Милијаш, Милић, Радоњић.

Три важна бода освојена су на гостовању у Лучанима. Црвена звезда је показала јасну намеру да пред почетак плеј-офа не испусти више ниједан бод, и од првог минута утакмице притисла је домаћина. Родић је већ у 20. секунди могао да донесе Звезди предност, али је изборио само корнер. Црвена звезда је у првом полувремену изборила чак 10 удараца из угла, а након једног је и постигла гол, али о томе нешто касније. Младост је била принуђена на дефанзиву, Звезда је претила најчешће преко десне стране где су играли Стојковић и Срнић, а управо је Срнић у 17. минуту ускористио простор који му се указао, прихватио идеалну лопту коју је послао најбољи асистент екипе Пешић и смирено шутирао поред голмана Крзнарића.

Од тог тренутка напади Звезде мало су утихнули, а Младост је успела да пребаци тежиште игре на средину терена. Нису домаћини били опасни по гол Супића и деловало је да Звезда контролише игру, али само тренутак непажње који се догодио у 36. минуту био је довољан да домаћин стигне до изједначења. Ле Талек је изашао како би помогао Стојковићу на десној страни, његово место нико није попунио и то је искористио Радивојевић који је приметио самог Павловића, послао му добру лопту, а нападач Младости неодбрањиво шутирао. Само минут после изједначења Младост је умало искористила још једну грешку Звездине одбране, али Тумбасевић је лоше захватио лопту главом из, додуше, велике удаљености од гола.

Звезда је, ипак, успела да до паузе постигне још један гол. Девети корнер за Црвену звезду био је онај прави; Срнић је после гола забележио и асистенцију, упутио је добар центаршут, а Бабић је успео да шутира главом. Није лопта била брза, али јесте веома прецизна — уз саму стативу „ушуњала“ се у мрежу и омогућила Бабићу да по први пут ове сезоне прослави гол!

Гол Бабића доста је значио нашим фудбалерима који су сигурно ушли у наставак утакмице. Звезда је била боља, а до предности од два гола разлике стигла је у 56. минуту. Александар Пешић је са леђа повучен за дрес у казненом простору, и досуђен је једанаестерац. Пешић је дохватио лопту и извео најстожу казну — прецизно и снажно. На тај начин, Пешић је прекинуо голгетерски пост и избио на прво место листе стрелаца Црвене звезде, односно Суперлиге.

Осим гола, Пешић је у свом стилу био расположен и за асистенције. У 66. минуту одлично је пронашао Бена који је из прве шутирао са седам метара, али високо преко гола. Реаговао је Владан Милојевић и на терен је послао капитена Милијаша, односно Луку Илића. Међутим, иако се очекивало да Звезда мирно приведе утакмицу крају, уследио је нови пад концентрације. Радивојевић је поново упутио добар центаршут на другу стативу, а Павловић је још једном био на правом месту и главом смањио резултат на 3:2.

Наши фудбалери нису дозволили да их други примљени гол поремети. У 81. минуту Бранко Јовичић је послао идеалан центаршут на петерац, а млади Лука Илић је био на правом месту и успео је да постигне четврти гол за Звезду на овој утакмици. Све дилеме око победника отклонио је Александар Пешић, три минута касније. Пешић је искористио одличну лопту Милијаша и као што је то чинио јесенас, рутински је савладао голмана Крзнарића.

За Црвену звезду наступ је убележио и Немања Радоњић који је одиграо последњих десетак минута утакмице. Након петог Звездиног гола све је било решено, и није се играла чак ни судијска надокнада времена. Звезда је овим тријумфом задржала 12 бодова предности на табели.