Напредак – Црвена звезда 0:3

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде победили су Напредак са 3:0 као гости у Крушевцу, у одложеној утакмици 5. кола Суперлиге.

Стадион: ФК Младост у Крушевцу
Судија: Зоран Широки
Гледалаца: 8.000
Стрелци: Гобељић у 16′, Симић у 20′ и Јевтовић у 88′ за Црвену звезду
Жути картони: Вешковац у 34′, Ндиаје у 51′ и Вулић у 87′ (Напредак), Борјан у 50′, Павков 64′ (Црвена звезда)

Напредак: Ни. Петровић, Боранијашевић, Вешковац, Остојић, Не. Петровић, Ескић (од 85′ Јовић), Костић, Ндиаје, Вулић, Вукановић (од 90′ Рушевић), Зец (од 59. Аливодић)
Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Дегенек, Бабић, Гобељић, Јовичић, Јованчић, Бен (од 90′ Мелег), Ебисилио (од 82′ Милић), Симић (од 76′ Јевтовић), Павков

Изабраници Владана Милојевића продужили су фантастичан низ без пораза на чак 33 утакмице. Са гостовања у Крушевцу, где су прошле сезоне и математички потврдили освајање титуле, вратили су се са нова три бода и опет имају пет корака предности у односу на прве пратиоце у домаћем првенству.

За тријумф над Напретком били су задужени Марко Гобељић, Вељко Симић и Милан Јевтовић који су мрежу домаћег тима затресли у 16, 20. и 88. минуту.

Тренер Звезде Владан Милојевић ни овај пут није могао да рачуна на Вујадина Савића, а испунио је обећање да ће бити промена у стартној постави. Крушевљани су имали уводни притисак и први запретили када је Вулић после одбитка из прве шутирао изнад пречке.

Већ средином првог дела је решено питање победника уз један од најлепших погодака сезоне у режији Марка Гобељића. Звездин универзалац је приредио праву мајсторију и, после кратког додавања Ебисилија из прекида, са 30 метара маестрално послао лопту у горњи десни угао. Био је то невероватан „пројектил“ за 1:0 и Гобељић је показао како разоран ударац поседује.

Није дуго тај резултат био на снази, јер је четири минута касније већ било 2:0 за шампиона Србије. Вељко Симић је сјајну асистенцију Ел Фардуа Бена искорисио да искоса са леве стране, из ни мало лаке позиције, погоди даљи угао и тако удвостручи предност црвено-белих.

Два брза поготка потпуно су пресекла противника и Звезда је преузела конце игре и без много проблема чувала предност. Имала је још две прилике после голова, али су у обе ситуације непрецизно шутирали Симић и Павков иако су могли и да проиграју усамљеног Јованчића на десној страни. У самом финишу првог дела Напредак је додавањима из прве дошао пред казнени простор и Ндиаје је опробао шут који је био изблокиран.

Игра је пред одлазак на предах била исецкана честим фауловима и нервозом, док је прво узбуђење у наставку било после пет минута. Лопта је погодила нашег голмана Борјана који је изашао изван казненог простора и добио је жути картон пошто није било намере. Напредак је најчешће покушавао да уради нешто више преко Вулића, док се у нашем тиму доста трудио Ебисилио, као и Павков који је имао на десетине дуела са противничким дефанзивцима.

Мало је недостајало да Звезда још убедљивије слави да је Јовичић био нешто прецизнији после добре акције и додавања Бена, а Крушевљани су најбољу шансу имали у 79. минуту када је Ескић погодио пречку ударцем главом.
Недуго затим је пробао и Вукановић да створи опасност центаршутем са десног крила, али је Борјан био сигуран и промене резултата није било све до 88. минута – резервиста Милан Јевтовић је феноменално извео слободњак са 25 метара и ставио тачку на тријумф.