Партизан – Црвена звезда 1:1

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде одиграли су као гости нерешено 1:1 са Партизаном у 158. вечитом дербију.

Стадион: ФК Партизан
Судија: Данило Грујић
Стрелци: Гомеш у 33′ за Партизан, а Боаћи у 73′ за Црвену звезду
Жути картони: Зђелар у 44′ (Партизан), Крстичић у 61′ (Црвена звезда)

Партизан: Стојковић, Н.Р. Милетић, Марковић, Валијенте, Н.Г. Милетић (од 88′ Урошевић), Зђелар, Шћекић, Јанковић (од 82′ Косовић), Пантић, Закарић, Гомеш (од 80′ Николић).
Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Дегенек, Бабић, Родић (од 86′ Гобељић), Чаушић (од 46′ Јованчић), Крстичић, Кафу (од 61′ Симић), Бен, Марин, Боаћи.

Домаћин је повео после пола сата игре ударцем Рикарда Гомеша са дистанце, док се Ричмонд Боаћи у 73. минуту уписао у стрелце за поделу бодова.

Тренер Владан Милојевић није могао да рачуна на повређеног Вујадина Савића, па је његово место заузео Срђан Бабић и чинио штоперски тандем уз Милоша Дегенека, коме је ово био дебитантски дерби као и још тројици стартера – Марку Марину, Џонатану Кафуу и Горану Чаушићу.

Управо је одбрана имала доста посла у првом полувремену, највише у првих пола сата. Вечити ривал је имао више од игре и константно претио Борјану, који је и поред уводног проклизавања уписао неколико добрих одбрана. Први му је запретио Јанковић у два наврата и оба пута је био непрецизан, као и Пантић, док је наш голман зауставио покушај Н.Р. Милетића са дистанце.

После почетне агресије Партизана, успели су фудбалери шампиона Србије да узврате. Чаушић је шутирао високо преко пречке, а Милан Родић је после одбитка приликом прекида угрозио голмана домаћег тима који је повео у 33. минуту. Боаћи је погрешио приликом додавања, лопту је пресекао Рикардо Гомеш и са ивице казненог простора је проследио у мрежу.

Није Звезда имала препознатљив ритам, па је у паузи између два дела Милојевић решио нешто да мења и освежио је везни ред увођењем Душана Јованчића уместо Чаушића, а по истеку сат времена се на терену нашао Вељко Симић уместо Кафуа.

Домаћин је високим пресингом покушавао да збуни Милојевићеве пулене и тако је често вршио притисак. Опет су црно-бели држали лопту, Пантић је после седам минута игре у наставку са око 25 метара уздрмао пречку, а узвратио је шампион Србије у 58. Била је то сјајна акција Крстичића и Боаћија коју је завршио Бен ударцем искоса са десне стране, из добре позиције, право у голмана вечитог ривала.

Била је то наша најбоља шанса до тада, уз одлично додавање Марина преко целе одбране до Бена, али се голгетер црвено-белих није добро снашао иако је избегао офсајд. Уследила је гужва пред голом Борјана који је у последњем тренутку ухватио лопту и спречио Пантића да му је са метар проследи у мрежу.

Недуго затим Звезда је стигла до изједначења! Играо се 73. минут, Марин је сјајно центрирао после корнера са десне стране, а Боаћи био највиши у скоку за 1:1. Лопта је приликом његовог ударца главом прешла гол-линију целим обимом иако ју је Стојковић извадио из гола.

Након што је резултат поравнат, прилично је опао темпо игре, без изгледних шанси на обе стране, па је 158. вечити дерби завршен поделом бодова.