Победа против Борца за прво место на табели

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде после велике борбе су савладали чачански Борац са 84:74 (20:18, 20:20, 21:18, 23:18)у осмом колу групе А Суперлиге Србије, чиме су се вратили на прво место на табеи групе А, пошто су савладали екипу из Чачка, са више од 7 поена, након пораза у првој утакмици.

Домаће су до тријумфа водили Огњен Добрић са 17, Дејан Давидовац са 16 и Тејлор Рочести са 14 поена, док је Ален Омић сакупио 10 скокова.

У редовима Борца најбољи је био Немања Тодоровић са 20 поена.У узбудљивој утакмици, гости су почели много боље, повели са 10:2, али су црвено-бели успели да се врате до краја прве деонице, и од тога тренутка Црвена звезда је водила током целог тока утакмице.

У неколико наврата екипа коју је са клупе предводио МИленко Топић је стизала до предности веће од потребних 7 поенам али су се неугодни Чачани враћали у меч, да би у неизвесној пенал завршници Фелдин био прецизан, а Димић промашио шут за три поена 6 секунди пре краја.

На крају утакмице пред 1500 гледалаца, црвено-бели су испраћени великим аплаузом за борбеност и енергију коју су показали у овој врло важној утакмици.

Црвена звезда мтс: Рочести 14 (4ас), Лазић (6ск), Омић 11 (10ск), Јанковић 2 (6ск), Фелдин 8, Кешељ, Човић 5 (4ас), Добрић 17 (6ск), Јовановић 8, Давидовац 16, Лесор 3 (4ск), Раданов. Тренер: Миленко Топић

Тренер КК Црвена звезда мтс МИленко Топић:
– Трећи пут играмо против Борца, знају кошарку, имају одличне играче, одличне спољне играче који умеју са лоптом, атипични су, играју са две четворке, ‘шире’, стварају проблеме у нападу…“Из више разлога је била тешка утакмица за нас.Имали смо само пар дана да смислимо шта ћемо и како ћемо, ништа се битније није променило. Било је осцилација у игри, поготово у трећој четвртини, када смо у неколико минута примили лагане поене из исте акције, гледаћемо да то исправимо у наредном периоду, да смањимо те ‘празне’ минуте и да поставимо одбрану на виши ниво – рекао је Топић, који ће у последња два кола покушати да одбрани прво место и предност домаћег терена пред четвртфинале.

У суботу екипа Црвене звезде мтс гостује у Чајетини, док у уторак у дворани у Железнику (хала Александар Николић је заузета због Ф8 јуниорске Евролиге) дочекује Тамиш.

– Радује енергија, агресивност коју су показали играчи, сви до једног. Нико није одустајао, нико се није предавао и оно што радује посебно је број скокова које смо направили вечерас у односу на прошлу утакмицу, у којој смо били инфериорни у том сегменту. Имали смо и доста асистенција данас и бољи проток лопте – рекао је тренер црвено-белих, који је дебитовао победом.

Табела: Црвена звезда 6-2, Борац 6-2, Мега 5-3, Златибор 3-4, Тамиш 2-5, Младост 1-7.