Пораз од Меге и још једна опомена у Суперлиги

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су оде екипе Меге резултатом 76:74 у последној утакмици 7. кола групе А Суперлиге Србије. Фелдин најефикаснији са 29 поена, у среду меч за прво место против Борца.

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су оде екипе Меге резултатом 76:74 у последној утакмици 7.кола групе А Суперлиге Србије.

Црвено-бели су одиграли утакмицу са пуно успона и падова, а ни двоцифрена предност коју су имали у неколико наврата, није била довољна да забележе победу у дворани „Мега Фактори“.

Џејмс Фелдин је убацио 29 поена у екипи Црвене звезде мтс која сада има скор 5-2 и за прво место у групи бориће се у среду против екипе Борца у дворани Александар Николић.

Ништа није наговештавало драматичну завршницу меча, практично од средине треће деонице екипа Црвене звезде мтс је контролисала дешавања на паркету, када је имала вођство 61:50, након тројке Федина, али су домаћи од искључења Рочестија (неспортска, па техничка грешка) почели да смањују предност, и у 35.минуту припли на 65:67. У последњем минуту Стефан Фуднић који је меч завршио са 19 поена и чак 18 скокова, донео је предност домачину 75:72, Копривица је повисио на 75:72,а 9 секунди пре краја тројка Филипа Човића накнадним прегледом окарактерисана је као двојка, чиме је домаћинн стигао до победе након 4 године паузе.

КК Црвена звезда мтс; Рочести 13, Лазић 1, Јанковић, Лесор 2, Раданов 3, Кешељ, Човић 10, Омић 5, Добрић 5, Јовановић 3, Давидовац 3, Фелдин 29.

Утакмица 8. кола групе А Црвена звезда мтс – Борац Чачак игра се у среду од 18 часова у дворани „Александар Николић“.