Раднички Ниш – Црвена звезда 2:2

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено 2:2 на гостовању Радничком у Нишу, у оквиру 17. кола Суперлиге Србије.

Стадион: Чаир
Судија: Новак Симовић
Гледалаца: око 15.000
Стрелци: Хаскић у 15′ и Ранђеловић у 26′ (Раднички Ниш); Крстичић у 6′ и Бен у 65′ (Црвена звезда)
Жути картони: Станковић у 35′, Ристић у 37′, Црномарковић у 53′ (Раднички Ниш); Бабић у 88′ (Црвена звезда)

Раднички Ниш: Ристић, Тодоровски, Црномарковић (од 72′ Јовановић), Панков, Станковић, Бондаренко, Дринчић, Грбић (од 69′ Никодијевић), Станисављевић (од 68′ Нома), Ранђеловић, Хаскић.
Црвена звезда: Борјан, Хајдин, Дегенек, Бабић, Родић, Гобељић, Крстичић (од 46′ Милић), Срнић, Бен (од 83′ Јовељић), Симић (од 69′ Милијаш), Стојиљковић.

Дерби између првопласиране и другопласиране екипе домаћег првенства оправдао је епитет и наш тим је после велике борбе однео бод. Ненад Крстичић је био задужен за вођство, Раднички је већ у првом полувремену направио преокрет, да би коначан резултат поставио Ел Фарду Бен у другом делу.

Тренер Владан Милојевић је у Нишу извео стартну поставу која до сада није играла у овом саставу, пошто није могао да рачуна на бројне повређене адуте.

Тако је шеф стручног штаба шампиона Србије одлучио да се на месту задњег везног уз Крстичића, капитена на овом гостовању, овај пут нађе Марко Гобељић, што му није страна позиција, док је десни бек био Стефан Хајдин, иначе леви бек по вокацији, што се испоставило као сјајан потез у уводним тренуцима.

Управо је Хајдин центрирао у шестом минуту са десне стране, Стојиљковић је главом спустио лопту, а Крстичић се одлично снашао и затресао мрежу за вођство погодивши горњи леви угао.

Познато је да огромна борбеност краси наше момке, па је тако пожртвованост и велико срце показао недуго затим Славољуб Срнић. Ушао је у блок и после снажног ударца добио класичан нокаут лоптом, али је успео да настави утакмицу.

Од почетка је било јасно да ће прштати у Нишу, па је изједначење стигло у 15. минуту. Раднички је до 1:1 дошао после прекид са искоса са леве стране, лопта је пала у петерац одакле је Хаскић искоса са леве стране погодио даљи угао.

Велика борба водила се на сваком делу терена стадиона „Чаир“, уз већи број жестоких дуела, а домаћин је средином првог полувремена направио преокрет. Нишлије су дугом лоптом избациле Ранђеловића који је у ситуацији „један на један“ послао лопту у мрежу за вођство Радничког.

Пробао је потом расположени Крстићић са више од 25 метара, па Симић, онда и Хајдин врло добро главом на центаршут Бена али је одбранио Ристић, да би затим Дегенек у настаку акције тукао преко пречке.

Наш тренер Милојевић је у паузи између два дела направио и прву измену, и на терен уместо Крстичића послао Немању Милића. Он је отишао на десно крило, док се Срнић вратио у централни део везног реда.

И брзо је по повратку са предаха Раднички је имао велику прилику у којој је Бондаренко главом проследио лопту до стативе после асистенције Црномарковића са десног бока, што је била прва гол-шанса у наставку.

Иначе, Раднички је први тим из Суперлиге који је Звезди ове сезоне дао два гола, а наш тим је крунисао бољу партију и у 65. минуту поравнао на 2:2. Резервиста Милић је одиграо битну улогу и спустио лопту до Бена који је матирао Ристића за изједначење 11. овосезонским поготком у свим такмичењима.

Испоставило се на крају и за поделу плена у Нишу после које је Звезда задржала девет корака предности у односу на најближег пратиоца.

До последњих тренутака водила се жестока битка, на моменте и превише агресивна, а у самом финишу је Борјан сјајном одбраном зауставио врло незгодан слободњак Дринчића искоса са леве стране. Мало је недостајало да Милић у последњем минуту уочи надокнаде преокрене резултат, али је утакмица завршена без победника.