Реми омладинаца, кадети сигурни

Фудбал
Одиграно је 22. коло омладинске, односно кадетске лиге Србије, а Црвена звезда је забележила један реми и једну победу у двомечу против Вождовца.

После серије од три узастопне победе, омладинци Црвене звезде „оклизнули“ су се на Вождовцу и одиграли 1:1 против истоимене екипе. Вождовац је до предности дошао у 56. минуту преко Мрђе, али је Дејан Јовељић успео да у 76. минуту донесе Звезди изједначење. Наш тим је имао доста гол шанси, али овога пута успео је да постигне само један гол, довољан за реми.

— Остали смо без бодова данас, то нам свакако није био циљ. Мислим да нам није признат чист гол при резлтату 0:0 али нећу да тражим алиби, имали смо још четири стопостотне шансе које смо морали да искористимо. Немамо шта сад осим да наставимо даље и да се на следећим утакмицама вратимо у победничку серију и да дођемо до титуле првака — рекао је стрелац јединог гола за Црвену звезду Дејан Јовељић.

Вождовац — Црвена звезда 1:1 (0:0)

Стадион: ФК Вождовац
Судија: Мирослав Миленковић
Стрелци: Мрђа у 56′ за Вождовац, а Јовељић (п) у 76′ за Црвену звезду.
Жути картони: Караклаић, Крстовић, Јелић (Вождовац), Којић (Црвена звезда).

Вождовац: Милинковић, Пајчин, Видаковић, Илић, Крстовић, Петровић (од 72′ Закоч), Бајић (од 79′ Јелић), Максимовић (од 90′ Гојковић), Мрђа, Караклаић (од 90′ Станојевић), Ћирић (од 76′ Еминовић).

Црвена звезда: Гордић, Јанковић, Даничић, Сантрач (од 90′ Костић), Којић, Богдановић, И. Илић (од 60′ Шикањић), Гаврић (од 75′ Ђорђевић), Јовељић, Л. Илић (од 84′ Савић), Босић (од 84′ Маљковић).

Кадети: Вождовац – Црвена звезда 0:2 (0:2)

Кадети Црвене звезде савладали су Вождовац у гостима резултатом 2:0 у утакмици 22. кола Кадетске лиге Србије. Црвено-бели су на кров ТЦ Стадион дошли без стандардних Великића и Бурмаза, али се у тим вратио Ераковић, који је овог пролећа углавном наступао за омладинску селекцију нашег клуба.

Изабраници Николе Пуаче су добро отворили утакмицу, а најбоља прилика виђена је већ у петом минуту, када је Павловић погодио пречку. Два минута касније, Купусовић је одличним пријемом успео да се ослободи чувара на ивици казненог простора, после чега је рутински савладао голмана домаћег клуба и тако довео Црвену звезду у вођство.

Већ у 42. минуту предност нашег клуба удвостручио је Ајдиновић, који је одузео лопту на ивици казненог простора, направио пар корака унапред и прецизним ударцем погодио доњи леви угао голмана Вождовца.

Црвена звезда је у другом полувремену играла чврсто и мирно, а домаћи клуб је безуспешно покушавао да савлада Крстовића, који је имао пар одличних интервенција. Одбрана је у другом делу игре одрадила своје, али је у последњој трећини терена недостајало креативности, па је утакмица завршена истим резултатком којим је било завршено прво полувреме – 2:0 у корист наших момака.

Кадети ће сигурно бити шампиони ако у наредних осам кола буду остварили седам победа, а прву прилику да се приближе титули имаће следеће недеље, када ће на терену омладинске школе одиграти утакмицу 23. кола Кадетске лиге Србије против Телеоптика.

Стрелци: Купусовић у 39. и Ајдиновић у 42. минуту

Вождовац: Новић, Петровић, Мијаиловић, Ђорђевић, Вуковић, Радуловић, Тешић, Олуић, Килибарда, Лаиновић, Алексић.

Црвена звезда: Крстовић, Јанкулов (од 88¬’ Јовичић), Стајић, Ајдиновић (од 85′ Миликић), Савић, Ераковић, Милисављевић, Аџибаба, Купусовић, Јочић (од 79′ Пиплица), Павловић.