Спартакс – Црвена звезда 0:0

Фудбал
Црвена звезда је нову сезону започела ремијем. У утакмици у којој је створила више прилика од противника, Црвена звезда, ипак, није успела да постигне гол.

Стадион: „Сконто“, Рига
Гледалаца: 4,000
Судија: Микола Балакин (Украјина)
Стрелци: /

Спартакс: Неругалс, Шлампе, Ош, Косорић, Фреиманис, Хонорато, Дмитриев, Малеев, Кобзар, Вишнаковс, Сварупс.
Резерве: Мелецис, Жигајевс, Стуглис, Агуире, Медина, Михадјукс, Давидов.

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Савић, Бабић, Родић, Јовичић, Крстичић, Бен, Радоњић, Милић, Стоиљковић.
Резерве: Поповић, Гобељић, Дегенек, Милијаш, Јевтовић, Ебисилио, Павков.

Да је сваки почетак тежак, да су прве утакмице увек уједно и најнезгодније видело сe у дуелу Спартакса и Црвене звезде. Наш тим је у Летонију стигао као фаворит, без обзира на то што је летонска лига у јеку и што је такмичарски ритам нешто у чему Спартакс тражи своју шансу у двомечу са Црвеном звездом. Тренер Милојевић је, свестан тога, на терен послао само једног „новајлију“, Николу Стојиљковића, док је остатак тима био сачињен од фудбалера који су претходне сезоне носили Црвену звезду до титуле.

Јасно је било да је Црвена звезда квалитетнија екипа, међутим наши фудбалери нису успевали, осим у неколико наврата, да на терену докажу класу. Била је приметна одређена доза нервозе која се огледала пре свега у нетачним додавањима, али и поред тога одбрана нашег тима била је на задатку, док су у офанзивни црвено-бели морали боље. Није било много прилика, али било их је.

Лоша вест гласи да се већ у 18. минуту повредио Никола Стојиљковић, и уместо њега заиграо је Павков који је од првог минута свог уласка показао да је изузезно мотисиван. Могао је Павков да учини велику ствар како Црвеној звезди, тако и себи, да је у 41. минуту нешто боље реаговао. После грешке штопера Спартакса који је у покушају да избије лопту напуцао Крстичића, наш везиста је успео главом да асистира Павкову који је фудбалски, из окрета шутирао, нажалост поред стативе! Нешто раније после одличног продора РадоњићаБен је са 12-13 метара из прве шутирао, међутим преко гола!

Спартакс је претио углавном из контранапада, односно аута у висини казненог простора, а приликом једног таквиг Родић је веома спретно реаговао и спречио да лопта заврши у мрежи.

Наставак утакмице донео је нову промену у нашем тиму, јер је Лоренцо Ебисилио заменио Немању Милића. Утисак је, међутим, да је настављено оно што је прекинуто звиждуком судије који означава крај првог периода — Звезда је била боља, имала је знатно већи посед лопте, али није успела да створи много прилика за гол.

Бен је и на припремама био један од запаженијих играча, а то се може рећи и за данашњу утакмицу. Доста је Бен био присутан у игри, успевао је и да дође до позиција за шут, али није успевао да стави на муке голмана Спартакса. Своју другу прилику на утакмици Бен је имао у 74. минуту када после продора успео да уђе у казнени простор и шутира, али није био прецизан.

Иако је Звезда била боља, могло је да се деси и да резултат буде негативан по наш тим. Мали пад концентрације догодио се у завршници утакмице када је Бабић погрешио, а Борјан успео да одбрани зицер нападачу Спартакса! Била је то и последња велика прилика на утакмици.

Имајући у виду изненађење које је приредила Судува савладавши фаворизовани Апоел 3:1 у Литванији, јасно је колико је прво коло тешко. Црвена звезда ће имати прилику да за шест дана пред својим навијачима победи екипу од које је несумњиво боља, и избори се за нове две утакмице у оквиру квалификација за Лигу шампиона.