Тријумфи омладинаца и кадета

Фудбал
Овог среде одигране су утакмице другог кола за млађе категорије. Радовали су се и омладинци и кадети Црвене звезде, дечаци рођени 2001. године победили су Спартак у Суботици са 2:0, док је годину дана млађа генерација истог ривала савладала са 1:0, такође у гостима.

Омладинци су под командом тренера Братислава Живковића забележили први овосезонски тријумф у првенству, после стартног ремија са Радом.

У првом полувремену дуела у Суботици виђено је мноштво шансе које нису реализоване, а у другом делу је било мање прилика, али и погодака. Право је чудо како се на паузу отишло без голова и у првих 45 минута централне фигуре меча, по изузетно топлом времену, били су голмани, наш Гордић и Спартаков Докић.

У наставку их је одменио Његош Купусовић, Звездин нападач, који је са два прецизна ударца у 60. и 78. минуту донео нашим омладинцима прву победу ове сезоне.

Омладинци: Спартак Суботица – Црвена звезда 0:2 (0:0)

Терен: Помоћни терен Спартака
Судија: Ђорђе Максимовић
Стрелац: Купусовић у 60′ и 78′
Жути картони: Радовановић у 65′ и Ненадовић у 68′ (Спартак), Јочић у 4′ (Црвена звезда)

Спартак Суботица: Докић, Радовановић (од 75′ Цетина), Јовић (од 53′ Јокић), Дамјановић, Милошевић, Видовић (од 75′ Жижа), Божовић (од 80′ Молнар), Вукићевић, Бијеловић, Милијашевић (од 61′ Ненадовић), Марковић.

Црвена звезда: Гордић, Милисављевић, Стајић (од 85′ Јанкулов), Аџибаба, Савић, Јовичић, Великић (од 71′ Ђорђевић), Стојанчић (од 64′ Ајдиновић), Купусовић (од 79′ Стојановић), Јочић, Бурмаз (од 55′ Дедијер).
Наши кадети наставили су да нижу успехе. После свих пет победа током припрема, дечаци рођени 2002. године имају максималан учинак и након два првенствена кола.

После Рада, пулени Славољуба Ђорђевића прескочили су Спартак у Суботици и попут својих старијих колега успешно се враћају са овог гостовања.

Гол одлуке дело је Пантовића из 57. минута после велике грешке голмана домаће екипе Тојзана. Наши кадети су били бољи током целе утакмице, имали су више прилика, али су ту једну успели да искористе за освајање три бода.

Наредног викенда на теренима Омладинске школе Црвене звезде, у оквиру трећег кола Омладинске и Кадетске лиге Србије, на програму је вечити дерби. Оба дуела директно ћемо преносити на Звезда Кидс каналу.

Кадети: Спартак Суботица – Црвена звезда 0:1 (0:0)

Судија: Марко Делибашић
Стрелац: Пантовић 57′
Жути картони: Арсовић у 30′ и Костић у 37′ (Спартак), Елевен у 45′ и Писар у 77′ (Црвена звезда)

Спартак Суботица: Тојзан, Стојановић, Мијић (од 70′ Прерадов), Костић, Мажић, Јанчић, Паства, Арсовић (од 73′ Радосављевић), Килибарда (од 79′ Бјелановић), Станисављевић (од 56′ Маленчић), Ђурасовић.

Црвена звезда: Гутеша, Максимовћ, Пријовић, Матић, Лукић, Писар, Њамцуловић (од 59′ Радуловић), Пердув (од 67′ А. Илић), Пантовић (од 65′ Пиплица), Елевен (од 56′ Бабић), Ђуричковић (од 46′ Митровић).