Учинак Звездиних репрезентативаца

Фудбал

Током првенствене паузе многи фудбалери Црвене звезде, како првотимци тако и из млађих селекција, наступало је за репрезентације.

Кадети Србије успели су да изборе пласман на Европско првенство које ће у мају бити одржано у Енглеској. На турниру у Оломоцу кадети Србије најпре су савладали Чешку резултатом 2:0, а потом су поражени од Украјине 2:1. Међутим, због велике грешке у табору Украјинаца који су у свом тиму имали чак тројицу фудбалера који због картона нису имали право наступа, меч је регистрован службеним резултатом 3:0 за Србију. У последњој, трећој утакмици која није имала такмичарски значај јер се знало да ће се Србија пласирати на Европско првенство, Србија је ремизирала са Шпанијом 1:1.

Црвена звезда је кадетској репрезентацији „дала“ чак девет фудбалера. Најзапаженији су били Страхиња Ераковић и Иван Илић који су одиграли свих 270 минута. Поред њих двојице, наступали су још и Борисав БурмазЊегош КупусовићЛука КрстовићБогдан ЈочићВукан КовачНикола СавићНикола Стајић.

Честитамо нашим кадетима, као и целој кадетској репрезентацији на успеху!

Омладинска селекција Србије (играчи рођени до 1999. године) за коју су наступали Дејан ЈовељићВељко НиколићЈуг Станојев, Ранко Јокић и Лука Илићније успела да се пласира на Европско првенство. У групи са Румунијом, Украјином и Шведском, Србија је забележила два пораза (4:0 против Румуније, 2:1 против Украјине), и победу над Шведском 3:2. У стрелце против Шведске успели су да се упишу Југ Станојев и Дејан Јовељић.

Млада репрезентација Србије убедљиво је савладала Гибралтар у квалификационој утакмици за Европско првенство које ће бити одржано у Италији. Србија је славила резултатом 6:0, и на тај начин задржала пет бодова предности у односу на другопласирану Русију. Немања Радоњић и Урош Рачићбили су стартери на овој утакмици.

Друга утакмица коју је млада репрезентација одиграла била је пријатељска, против Италије, у Новом Саду. Догодио се пораз после девет месеци, минималним резултатом 1:0. И ову утакмицу Радоњић је започео у стартној постави, Рачић је у игру ушао у 29. минуту, а Лука Аџић је одиграо последњих 15 минута.

Филип Стојковић је наступио у обе утакмице које је одиграла Црна Гора. Против Кипра, Жуле је у утакмици у којој није било голова играо првих 65 минута, док је против Турске одиграо свих 90.

Милан Борјан је као капитен предводио Канаду до победе над Новим Зеландом. Борјанова мрежа је након 90 минута остала нетакнута, а Канада је ову утакмицу добила 1:0.

Звездин први тим поново је комплетан и фудбалери тренирају пред наставак суперлигашких изазова.