Земун – Црвена звезда 1:2

Фудбал
Фудбалери Црвене звезве савладали су Земун као гости са 2:1 после преокрета за крај 11. кола Суперлиге Србије. Стрелци за нова три бода били су Дејан Јовељић и Марко Марин, који је у последњим тренуцима донео победу нашем тиму.

Стадион: Градски у Земуну
Судија: Срђан Јовановић
Гледалаца: 4.000
Стрелци: Стојковић у 10′ за Земун, а Јовељић у 45+2′ и Марин у 90+1′ за Црвену звезду
Жути картони: Стојковић у 55′ и Милошевић у 77′ (Земун), Јованчић у 38′ и Дегенек у 53′ (Црвена звезда)

Земун: Милошевић, Луковић, Цветковић, Трајковић, Живковић, Тешески (од 74′ Ђаловић), Милутиновић, Стојковић, Вукадиновић, Мркаић, Кукуличић (од 78′ Подунавац).
Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Дегенек, Бабић, Родић, Крстичић (од 46′ Јовичић), Јованчић, Марин, Ебисилио (од 72′ Боаћи), Јовељић (од 46′ Кафу), Павков.

Утакмица је од првог судијског звиждука била врло динамична, у високом ритму, борбена и права такмичарска уз бројне дуеле.

Од самог почетка су изабраници Владана Милојевића кренули са високим пресингом у намери да што пре запрете домаћину који је први повео, али су преокрет приредили Јовељић и јунак Марин погоцима у последњим тренуцима првог и другог полувремена. Тако је Звезда дошла до 10. овосезонског тријумфа у Суперлиги.

Земун је нападао по боковима и до предности стигао у 10. минуту после акције по десној страни одакле је Кукуличић пронашао Николу Стојковића и он је из непосредне близине успео да проследи лопту у мрежи.

Црвено-бели су од тог тренутка тражили изједначење, а наши офанзивнци су често мењали места како би променили резултат. Борбености није недостајало, па је управо после пожртвованости Јовељић сачувао лопту у терену између двојице ривала и центрирао, а Вукадиновић је са леђа оборио Јованчића за једанаестерац. Судија Јовановић је показао на белу тачку одакле је Лоренцо Ебисилио погодио стативу у 21. минуту.

Управо су он, Марин и Јовељић често мењали места иза Павкова тражећи добитну комбинацију да се угрози гол домаћина. Марин је имао један непрецизан покушај са више од 20 метара, а опасно је било и у 33. минуту када је после његовог корнера Бабић шутирао врло близу стативе и пречке.

Недуго затим је после велике гужве пробао и Павков, али је голман Милошевић довољно закачио лопту да је спроведе у корнер, да би иницијатива била материјализована у самом финишу првог полувремена. Несмотреност у одбрани Земуна искористио је Јовељић и брзом реакцијом, односно ударцем из прве погодио доњи леви угао за 1:1 у другом од два минута надокнаде пред паузу.

И у наставку се играло врло динамично… Тренер Милојевић је увео у игру Кафуа и Јовичића и управо су борбени везиста и Јованчић са дистанце опробали ударац у два минута. У великој борби је Звездин капитен на овом мечу, Филип Стојковић, био на мети жестоких фаулова, али је прошао без већих проблема.

Пред голом Земуна се истакао и Павков, коме је голман Милошевић одбранио солидан покушај. Дуго је Звезда вршила притисак, Марин се трудио да пронађе пут до мете, свуда га је било по терену, али је одбрана ривала одолевала. Некадашњи немачки репрезентативац је погодио и стативу у 72. минуту после чега је Милојевић одлучио да последњи адут са клупе на овом мечу буде Ричмонд Боаћи.

Опорављени голгетер из Гане заменио је Ебисилија и заиграо у тандему са Павковим, уз поменутог Марина и Кафуа по крилу, што је био знак да су све карте бачене на напад у готово формацији 4-2-4.

Небројано пута је Марин убацио лопту пред петерац и био стална опасност по домаћи тим, изблокиран му је и шут из непосредне близине пет минута пре краја, а у наставку акције нису успели Павков и Боаћи да ураде нешто више. Пробао је и Јовичић снажним ударцем из велике удаљености, али је јунак овај пут „морао“ да буде Марин.

Сјајни крилни нападач је у првом од пет минута надокнаде другог полувремена показао класу, одлично реаговао на додавање Боаћија и затресао мрежу за тријумф и 2:1.