Звезда доминантно до трофеја Суперкупа!

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс, освојили су Суперкуп АБА лиге у Лакташима, савладавши у финалу екипу Будућности резултатом 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20). Наредног петка стартује регионално првенство, а у првом колу црвено-бели дочекују Цибону.

У финалном мечу, против подгоричке Будућности, српски шампион је убедљиво славио резултатом 89:75 (28:16, 29:16, 21:23, 11:20). Пред око 2500 гледалаца, најефикаснији у редовима црвено-белих били су Фаје са 14 поена, док је Цирбес додао 13 уз 5 скокова.

Од самог старта, српски шампион је успео да наметне свој ритам и у потпуности контролисао дешавања на обе стране терена. Чврста одбрана и разноврстан напад донели су већ у петом минуту меча двоцифрену предност 14:4. Чак осам играча ротирао је у првој деоници тренер Томић, што му је и донело високу предност 28:16.

У другој деоници, црвено-бели су додатно појачали ритам, и након тројке Бранка Лазића, било је +25 (48:23). Нападачка рапсодија наставила се до краја полувремена, на које су кошаркаши Звезде отишли са предношћу 57:32. Чак 10 играча Звезде уписало се у стрелце током првих 20 минута игре.

У наставку меча, није виђено ништа ново, изабраници Милана Томића су одржавали високу предност и сигурном игром дошли до првог трофеја у сезони. Коначан резултат био је 89:75. Одлична увертира кошаркаша Звезде, који су предсезону окончали са максималним учинком, и већ у петак имаће први испит у наредној сезони, када у дворану „Александар Николић“ стиже загребачка Цибона.

КК Црвена звезда мтс: Рагланд 10+7ас, Човић, Перпероглу 12, Ненадић 8+5ас, Лазић 3, Фаје 14, Барон 4, Добрић 12, Ристић 5, Симанић, Цирбес 13, Оџо 8.

Милан Томић, тренер Црвене звезде мтс:
– Доста пута сам рекао да морамо бити агресивни на обе половине терена. Још то није тај ниво који очекујем. Потребна је већа концентрација током свих 40 минута. Доста јаке 3 утакмице, доста смо научили, честитам играчима на победи и освојеном трофеју.

Немања Ненадић:
– Пре свега да се захвалим екипи и стручном штабу на указаној прилици. Одиграли смо квалитетан турнир и ово је тек почетак сезоне. Навијачи могу да очекују да ћемо сваку утакмицу дати 300 посто и да ће то бити довољно за победу, и да их нећемо разочарати.

Мохамад Фаје, МВП турнира:
– Срећан сам што смо освојили турнир и што сам помогао саиграчима на томе, а на крају сам срећан што сам изабран за играча турнира. Из дана у дан смо све бољи и бољи, тренирамо на високом нивоу и спремни ћемо дочекати старт сезоне.

Кошаркаши Црвене звезде мтс у петак започињу нову сезону у регионалном такмичењу, а први противник им је екипа Цибоне. Почетак сусрета у дворани „Александар Николић“ заказан је за 20 часова.