Звезда на корак од нове титуле!

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили ФМП у Железнику са 68:62 и тако дошли на корак од нове титуле првака Србије. Пред 2000 гледалаца Фелдин убацио 24 поена, Човић имао 9 асистенција. Трећи меч у понедељак у дворани „Александар НИколић“.

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили су као гости ФМП у Железнику са 68:62 и тако дошли на корак од нове титуле првака Србије, јер воде у финалној серији са 2:0.

Пред скоро 2000 гледалаца у дв орани у Железнику, црвено-беле је предводио Џејмс Фелдин са 24 поена, Ален Омић је додао 15 уз 7 скокова, док је Филип Човић уз идентичан број ухваћених лопти имао и 9 асистенција.

Врло борбену екипу ФМП-а предводио је Апић са 14 поена, док су двоцифрени били и Ненадић са 12 и Симанић са 11 поена и чак 11 скокова.

И у другом мечу финала виђен је врло борбен и тврд меч, који је много боље отворила екипа ФМП-а која је рани стигла до двоцифрене предности 20:10. Ипак у другом периоду распуцао се Фелдин који је до полувремена имао чак 18 поена, а црвено-бели су потпуно преокренули резултат и на велики одмор отишли са 39:34.

Друго полувреме поново је боље отворила екипа ФМП-а поенима Ненадића и Симанића, али је Црвена звезда одговорила серијом 11:0 и стигла до великух 50:38.

Ипак, ФМП се није предавао, поново је дошао до заостатка од само три поена, па смо гледали неизвесну завршницу у којој су врло важи били поени Добрића (тројка) и кошеви са линије слободних бацања Лазића и Добрића.

ФМП – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 62:68 (20:10, 14:29, 16:18, 12:11)

Дворана: „ФМП Железник“; Гледалаца: 1.879; Судије: Јовчић, Глишић, Јевтовић

ФМП: Оџо 3 , Ненадић 12, Пот 2 (4ас), Бурсаћ 4 (5ск), Симанић 11 (11ск), Ђоковић 9 (5ск, 6ас), Симеуновић, Јеремић 3, Шешлија, Апић 14 (8ск), Хемфриз, Радовановић 4. Тренер: Владимир Јовановић

Црвена звезда мтс: Рочести 5 (5ас), Лазић 7, Омић 15 (7ск), Добрић 7 (4ск), Давидовац 7, Антић 1 (5ск), Кешељ, Човић 2 (7ск, 9ас), Јовановић, Лесор, Раданов, Фелдин 24. Тренер: Миленко Топић

Тренер актуелног шампиона, Миленко Топић, изјавио је да његов тим може много боље да изгледа на терену и да још увек није ништа готово, као и да је наредна утакмица за два дана:

– У другој утакмици смо одиграли нешто агресивније него у првој, али опет по мени без довољно концентрације. Ова сезона, колико је дугачка и тешка била, оставила је трага на нама и тешко је више борити се са тим да одржимо концентрацију, да не причамо са судијама, са противницима… Причали смо о томе пре плеј-офа, да би требало да будемо фокусирани на своју игру, да будемо тим, али очито ми то нисмо.

Опет смо изгубили скок, што смо апострофирали после прве утакмице као значајно. Имали смо пуно изгубљених лопти за разлику од прве утакмице. Данас их је било 15, а у првој четвртини чак пет или шест. Наравно, за то је заслужан и противник који је играо добру утакмицу.

Губили смо десет поена после прве четвртине, па смо стигли, вратили се, тражили праву петорку… Опет понављам, несхватљиво је да екипа која има само четири спољна играча буде агресивнија од нас, који имамо више играча на спољним позицијама у ротацији. Али, опет кажем, то је последица ове дуге и напорне сезоне и донекле могу да разумем, али не могу да разумем јер се игра за титулу. Не могу да схватим да титула и шампионски пехар не могу да буду довољни мотив да се игра са више жара и са мање празних минута.

Било је жеље, више него у првој утакмици, више агресивности, али те ситуације нам се дешавају и против много слабијих екипа, да поведемо 20, па да се врати резултат на осам разлике. То покушавамо да елиминишемо, да имамо нит, да нам период добре игре траје што дуже и да смањимо осцилације. Али, чим крену измене, одмарање неких играча, тако резултат почиње да пада.

Честитао бих домаћину на фер игри и ништа није готово. 2:0 је, следећа утакмица за два дана и видимо се.

Трећа утакмица финалне серије игра се у понедељак од 19 часова у дворани „Александар Николић“.