Звезда протутњала кроз Љубљану

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс сачували максималан учинак и забележили 7.победу у АБА лиги пошто су као гости савладали Петрол Олимпију 83:60. Сјајно друго полувреме црвено-белих, Берон најефикаснији са 13 поена. Наредни ривал у 8.колу екипа Морнара.

Кошаркаши Црвене звезде задржали су максималан учинак после седам кола у АБА лиги, пошто су добром игром, посебно од средине друге четвртине лако савладали Петрол Олимпију у Љубљани 60:83 (23:22, 13:21, 13:22, 11:18).

Најефикаснији у тиму Звезде у коме су сви играчи добили минуте на паркету И искористили их, био је Били Берон са 13 поена.

„Црвено-бели“ нису су након пораза у Улму, хватали ритам првих 13-14 минута утакмице, након којих су се екипе смењивале у вођству, али је лидер на табели тада додао „гас” и почео да стиче предност, И поред отежавајуће околности и чињенице да су Лазић, Перпероглу и Регланд већ током првог полувремена имали по три личне грешке.

У 27.минуту Перпероглу је добио и четврту личну, али је Маик Цирбес након офанзивних скокова И закуцавања довео Звезду по први пут до +10 (44-54). Од тог тренутка на паркету „Стожица” постојао је само један тим, а игра црвено-белих у појединим тренуцима претворила се у егзибицију: публика у Љубљани видела је закуцавање Симанића после додавања Човића, па сјајну асистенцију бека Звезде кроз ноге ривала за поене Цирбеса, пуно лаких поена и асистенција, сјајну блокаду Симанића…

У 38.минуту било је 54:83, а тренер домаћина затражио је тајм аут након кога је Олимпија успела да ублажи пораз за коначних 60:83.

Црвено-бели се одмах наон утакмице аутобусом враћају у Београд, И почињу припрема за важан меч Еврокупа против Монака који је на програму у среду, док ће у наредном колу АБА лиге дочекати екипу Морнара из Бара.kk