Звезда сијала у Морачи и убедљиво победила!

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс убедљиво славили у дербију 2.кола АБА лиге против Будућности у Подгорици резултатом 87:71.

Код црвено-белих најефикаснији су били Перпероглу са 20, Цирбес са 19 поена И Берон са 16 поена, али је цео тим, односно сви играчи којима је тренер Милан Томић указао поверење одрадили велики посао И обезбедили вредну И потпуно заслужену победу.

Након изједначеног почетка, слично утакмици финала Суперкупа у Лакташима црвено-бели су преузели контролу утакмице након неколико уводних минута И брзо стигли до осетне предности.. Црвено-бели су одиграли врло борбено, тимски, И нападачки много маштовитије од па су већ у 9. минуту имали „плус 13“ (9:22).

Ако је И било неке дилеме око победника овог меча, уводном серијом од 6:0 на старту другог полувремена црфвено-бели су задали одлучујући ударац екипи Будућности, први пут стекли 20 поена предности (31:51), а максималних 56:82 забележено је у 35. минуту, после коша и додатног бацања Мајкла Оџа.

До краја утакмице у „камерној” атмосфери дворане у Подгорици, екипа Црвене звезде мтс је рутински одрадила посао И стигла до вредног брејка већ на старту овогодишњег такмићења АБА лиге.

Две екипе поново ће се састати у АБА лиги јтд 30.децембра ове године у дворани „Александар Николић”.

Будућност (1-1) – Црвена звезда (2-0) 71:87 (13:22, 18:23, 19:22, 21:20)

Црвена звезда мтс: Регленд 8 (11ас), Раданов, Човић 2 (4ас), Перпероглу 20, Лазић, Фаје 6 (4ск), Берон 15 (6ск, 3ас), Добрић 6, Ристић, Симанић, Цирбес 19 (6ск), Оџо 11 (4ск).

Будућност: Џексон 6 (5ск), Ивановић 10, Су. Шеховић 3, Е. Кларк 8, Баровић, К. Кларк (3изг), Гордић 11 (6ас), Крафт 8 (4ск), З. Николић, Омић 11 (11ск, 2блк), Поповић 5 (3изг), Д. Николић 9.

Милан Томић, тренер Црвене звезде мтс:

– Честитам мојим играчима на квалитетно одиграној утакмици. Одиграли су 40 минута како сам тражио – 40 минута концентрације, кажњавања противничке игре кроз „пик-ен-рол“ или на „лоу-посту“. Морали смо да будемо сконцентрисани, у свакој ситуацији као тим. Симанић је одиграо феноменално против Ерла Кларка, као против Улма је играо одличну одбрану. Повели смо рано у првом полувремену и то је битно. Није битно за младе играче да ли ће постићи поене или не, него да покажу прави однос. Очекивао сам бољу Будућност Воли, тотално другачију утакмицу од Супер купа. Али одиграли смо феноменално и то је битно. Што се форме тиче, ово није Звезда која је спремна у потпуности, можда смо на 50 процената. Регланд је имао температуру 38, одиграо меч под температуром. Звезда није фаворит ове сезоне, без обзира на ову победу. Ићи ћемо меч по меч, а април и мај ће решити сезону. Поновићу – Звезда није фаворит.

Већ у среду екипу Црвене звезде мтс очекује тежак меч 2.кола Еврокупа против екипе Монака у Француској. А наредног викенда у АБА лиги у Београд стиже екипа Крке из Новог Места.