Звезда убедљива и у Вршцу, следи полуфинале

Фудбал

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у полуфинале Суперлиге, пошто су у другом мечу четвртфинала савладали Вршац у двораи „Миленијум“ са 82:109 (19:33, 21:28, 21:26, 21:22) за укупно 2:0 у победама.

Црвено-бели су оправдали улогу фаворита и победили убедљиво и у првој и у другој утакмици. Црвено-бели ће за финале играти са Мега Бемаксом или Партизаном.

За разлику од прве утакмице када је и било неизвесности у уводним минутима, у другој утакмици Звезда је од самог старта у Вршцу наметнула ритам, диктирала темпо и рано стекла убедљиву предност. Већ после прве деонице било је 24:8, средином друге четвртине и великих 33:12. Тренер мИленко Топић је равномерно распоредио минутажу, а предност од 20-30 поена, цревно-белих је одржавана и током другог полувремена, за на крају убедљивих 109:82.

За победу су најзаслужнији били Ален Омић са 21 поеном и осам скокова (индекс 34), односно Огњен Добрић и Тејлор Рочести са по 14, Бранко Лазић је додао 12, а Стефан Јанковић 10. У екипи Вршца поново су најзапаженија била „звездина деца“ Стефан Ђорђевић са 15 поена, и Стефан Момиров који је убацио 14.

ВРШАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС 82:109 (19:33, 21:28, 21:26, 21:22)

Хала: Миленијум. Гледалаца: 3.000. Судије: Радош Арсенијевић, Бранислав Мрдак, Иван Стефановић.

Вршац: Ђерић 3, Пашајлић 14, Митровић 5, Радивојевић 3, Мунижаба, Вељковић 12, Јововић 5, Узелац, Остојић 6, Момиров 14, Павловић 5, Ђорђевић 15.

Црвена звезда: Човић 8, Давидовац 4, Лазић 12, Раданов 9, Антић 5, Добрић 14, Фелдин 4, Јанковић 10, Рочести 14, Омић 21, Лесор 2, Јовановић 6.