Храбра Звезда изједначила у финалној серији

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс узвратили су на најбољи могући начин екипи Будућности и изједначили у плејоф серији. Рецепт за победу био је борбени приступ и огромна енергија црвено-белих – 69:59 (17:13, 14:18, 16:17, 22:11).

Храбри и одлучни. Сигурни када је било најважније.

Кошаркаши Црвене звезде успели су да уз помоћ фантастичних навијача у дворани ’’Александар Николић’’ узврате ударац и иду пут Подгорице са изједначеним резултатом у серији – 1:1.

Драматична утакмица, пуна преокрета виђена је у популарном ’’Пиониру’’. Обе екипе су биле изузетне у одбрани, снажне и борбене, али стицао се утисак да је одлучила жеља. Победу је однела екипа која је желела више, а то је била Црвена звезда и то резултатом 69:59 (17:13, 14:18, 16:17, 22:11).

Преломни тренуци догађали су се тек у последњој деоници, а тада је вансеријски одиграо центар црвено-белих Ален Омић који је погађао слободна бацања и добијао битке са противничким центрима.

Црвено-бели су ушли у утакмицу са великим вољним моментом и енергијом која се најбоље емитовала у одбрани. Нападачи Будућности били су готово у потпуности заустављени, а податак од 13 примљених поена за десет уводних минута најбоље сведочи о томе – 17:13.

Почетком другог периода предност је расла, а и даље је рецепт био у агресивној одбрани. Црвена звезда је на томе темљила своју игру, а неколико ’’исцурелих’’ шутева спречило је изабранике Душана Алимпијевића да у ранијој фази стекну двоцифрену предност.

До тога је дошло када је Тејлор Рочести у 16. минуту утакмице погодио тројку (29:19), али је Гордић узвратио истом мером и покренуо серију своје екипе 12:2 која је Будућност довела до изједначења на полувремену – 31:31.

Почетак трећег периода припао је гостима. Подгоричани су отворили друго полувреме серијом 8:0. Тајмаут Душана Алимпијевића разбудио је његове изабранике који су серијом 8:2 пришли на два поена заостатка (39:42). Будућност је одговорила преко Гордића, а у тешким тренуцима Огјен Добрић је погодио изразито важну тројку из угла – 43:46. Ипак, црвено-бели су великом борбеношћу смањили заостатак на пола коша пред одлазак на одмор уочи последњих десет минута (47:48).

Убрзо је стигао и преокрет, а режирао га је Џејмс Фелдин у првом нападу црвено-белих поготком уз фаул за 50:48 и додатно распалио атмосферу у дворани. Дужи период без коша прекинуо је Гордић новом тројком и вратио вођство гостима. Узвратио је истом мером Огњен Добрић, а потом је Омић погодио за вођство 55:52.

Будућност је одговорила и резултат је на тачно пет минута до краја био 56:56. Црвену звезду држао је у тим тренуцима изврсни Ален Омић који је као победник излазио из дуела са противничким центрима, али је на другој страни погађао Гордић па ниједна екипа није могла до осетније предности. Омић и Фелдин су довели црвено-беле до четири поена предности, а одбрана чувала разлику – 63:59.

Црвена звезда мтс – Будућност Воли 69:59 (17:13, 14:18, 16:17, 22:11)

Црвена звезда мтс: Кешељ, Давидовац 3, Лазић 3, Добрић 10, Фелдин 8 (5ас), Јанковић 4 (6ск), Рочести 11, Омић 15 (10ск), Лесор 8, Јовановић, Бјелица 4.

Душан Алимпијевић:

– Као што је јуче Будућност желела више победу и играла боље, мислим да смо то сада урадили ми. Поносан сам на играче због тога што су јако добро изнели последњих 24 сата. Урадили смо неке минималне ствари, избацили ’’панични сwитцх’’ који се појавио као последица велике тензије утакмице. Остало је све заслуга играча.

Када видите оволики број људи који подржава екипу… Храни нас тај аплауз, та подршка и зато у најмању руку желимо да се вратимо у нашу дворану да бисмо уз наше навијаче покушали да дођемо до титуле.

Ален Омић:

– Прво бих честитао својој екипи на данашњој борби. Треба изаћи из дворане и заборавити ову утакмицу. Знамо шта нас чека у Подгорици и знамо шта треба да урадимо у наредне две утакмице. Није нам ништа лакше после ове једне победе јер морамо да вратимо брејк. Идемо са још већом енергијом у ’’Морачу’’.