Победа у Железнику

Кошарка

Црвено-бели забележили и пети тријумф у АБА лиги пошто су као гости победили екипу ФМП-а резултатом 81:72. Најефикаснији Фаје са 18 поена. У уторак у Београд стиже Галатасарај, наредне суботе дерби са Цедевитом.

Кошаркаши Црвене звезде мтс остали су непоражени и после утакмице 5.кола АБА лиге јтд пошто су у Железнику пред 1500 гледалаца победили ФМП резултатом 81:72 (25:12, 20:20, 15:17 и 21:23)

Најефикаснији код црвено-белих био је Мохамед Фаје са 18 поена, Били Берон је додао 13, док је у екипи ФМП-а најефикаснији био Апић са 22 поена.

Меч у Железнику, резултатски је био прилично неизвестан и поред чињенице да су црвено-бели одлично отворили утакмицу и са 11 поена Фајеа (3 тројке) стекли осетнију предност од 16:5.

Уз добру подршку Лазића , касније Добрића, Човића и Оџа предност Црвене звезде је током остатка првог полувремена (прва четвртинс 25:12) остала двоцифрена, иако је ФМП запретио у самом финишу након добре игре Апића и Рата (32:40 након тројек Ребеца).

Ипак, Човић је продором и поенима 2+1 поставио коначних 45:32 после 20 минута игре.

У наставку, 5 поена везао је Били Берон, и уз кошеве Фајеа црвено-бели су наставили да одржавају високу предност (34:52 у 24.минуту а тренер домаћих Јовановић је затражио тајм-аут).

Ипак, домаћин је у првој пловини последње деонице заиграо боље у нападу, тројке су у кратком временском периоду погодили Ребец, Јеремић и Пот, па је тренер Црвене звезде мтс Милан Тоић био принуђен да затражи тајм-аут при резултату 62:67 у 34.минуту.

Црвено-бели су узвратили серијом 9:0 (4 поена Регланда, тројка Добрића и поени Перпероглуа) па је Црвена звезда мтс заслужено дошла до нових бодова у регионалном такмичењу.

Црвена звезда мтс: Регланд 9+4ас,Раданов, Човић 5+6ас,Перпероглу 10+5ск,Лазић 7, Фаје 18,Берон 7,Добрић 13,Ристић, Симанић 6,Цирбес 3.

Кошаркаше Црвене звезде мтс у уторак очекује меч Еврокупа са Галатасарајем у Београду, а већ у суботу од 21 сат у дворану „Александар Николић“ на дерби 6.кола регионалног такмичења стиже екипа Цедевите.