Пораз у Ливерпулу

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде поражени су од Ливерпула као гости са 4:0 (2:0) у трећем колу Ц групе Лиге шампиона.

Стадион: Енфилд
Судија: Данијел Сиберт (Швајцарска)
Гледалаца: 48.000
Стрелци: Фирмино у 20′, Салах у 45′ и 51′ из пенала, Мане у 80′
Жути картони: Стојковић у 51′, Крстичић у 52′, Јовичић у 74′

Ливерпул: Алисон, Александар Арнолд, Гомез, Ван Дајк, Робертсон (од 82′ Морено), Фабињо, Вајналдум, Шаћири (од 69′ Лалана), Салах (од 74′ Стариџ), Фирмино, Мане.
Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Дегенек, Бабић, Гобељић, Јовичић, Крстичић (од 75′ Чаушић), Бен (од 81′ Симић), Ебесилио (од 64′ Јованчић), Срнић, Боаћи.

Утакмица на испуњеним трибинама стадиона Енфилд била је динамична, уз врло добре периоде наше игре, па чак и наметање ритма у појединим тренуцима. Ипак, искуство Ливерпула однело је превагу и енглески клуб је до тријумфа дошао погоцима Фирмина, Салаха и Манеа.

И храбро је Звезда кренула, високо вршила притисак, па и често нападала, највише некако по десној страни. Одлично су се супротставили пулени Владана Милојевића, трчали без празног хода и било их је на сваком делу терена. Гинули су црвено-бели, ове вечери у комплетно плавој опреми, „гинули“ за сваку лопти и заиста пружали сјајан отпор.

Није било страха од реномираног противника, већ је шампион Србије успевао и да се надиграва са премијерлигашем. Зато су често наши играчи били и на мети жестоких стартова, тако је Борјана већ у уводним тренуцима неопрезно закачио Салах, док је Ебисилио често завршавао на трави после обарања са леђа.

Имали смо и прилично добру шансу у 15. минуту када је Ебисилио из корнера пронашао Бабића чији је ударац завршио мало изнад пречке. Имао је и капитен на овом мечу, Филип Стојковић, неколико солидних центаршутева са десног бока, али без веће опасности.

Све је врло добро функционисало у нашој екипи до 20. минута када је Ливерпул повео, готово из прве опасне шансе. Лопта је стигла на лево крило до Робертсона који је повратном лоптом пронашао Фирмина и Бразилац је брзу акцију претворио у 1:0.

Успевала је Звезда у више наврата да пребаци тежиште игре на половину домаћина, трудили су се Боаћи, као и сви остали из њега у формацији. Продор Гобељића није био адекватно окончан, као ни покушај Срнића са леве стране, док је Боаћи мало каснио на центаршут Ебисилија… После свега је премијерлигаш у самом финишу полувремена удвостручио предност. Учинио је то Салах ударцем искоса са леве стране за 2:0 и Борјан ништа није могао да уради, за разлику од претходних неколико ситуација када је одлично реаговао.

У наставку није много прошло до новог гола Ливерпула, и то из пенала који је престрого досуђен уз судијску недоумицу после дуела Стојковића и Манеа, а сигуран са беле тачке био је Салах.

Покушавала је Звезда и у другом делу да уради нешто више на половини противника, замало је Бен закаснио по истеку сат времена игре да угрози голмана Алисона Бекера.

Шансу је са клупе добио и Душан Јованчић уместо Ебисилија, трудио се да освежи везни ред и улије додатну енергију саиграчима, као и Горан Чаушић који је заменио Јовичића. Нешто мирнији период игре прекинут је у 76. минуту када је досуђен други једанаестерац за Ливерпул.

Немачки судија је показао на белу тачку пошто је Бен нехотично закачио лопту руком, а ударац Манеа са пенала зауставио је Борјан уз помоћ пречке и спречио промену резултата. Ипак, до промене је дошло у 80. минуту када је Садио Мане поставио коначан резултат.

У последњих десет минута Борјан је још једном одлично интервенисао и за крај сачувао мрежу приликом зицера Лалане.