Црвена звезда – Салцбург 0:0

Фудбал
У првој утакмици плеј-офа за Лигу шампиона фудбалери Црвене звезде и Салцбурга одиграли су нерешено 0:0. У изједначеном мечу, наш тим је најбоље прилике створио у другом полувремену преко Стојиљковића и Симића. Реванш је на програму следеће среде, 29. августа.

Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: Без публике
Судије: Данијеле Орсато (Италија)

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Савић (од 46′ Бабић), Дегенек, Родић, Јовичић, Крстичић, Кафу (од 60′ Симић), Бен, Радоњић, Стојиљковић (од 79′ Јованчић).
Салцбург: Станковић, Лајнер, Рамаљо, Понграчић, Улмер, Самасеку, Волф (од 87′ Минамино), Хајдара, Јунузовић (од 46′ Шлагер), Дабур, Јабо (од 79. Дака).

Утакмицом против Салцбурга фудбалери Црвене звезде додали су у богату ризницу клуба још један меч са префиксом „историјски“. Аустријски шампион Салцбург испречио се пред изабраницима Владана Милојевића на путу ка остварењу сна који армија навијача најтрофејнијег српског клуба чека више од две деценије, пласмана у Лигу шампиона.

Нажалост, овогодишњи сусрет плеј-офа квалификација остаће упамћен и по томе што су трибине београдске Маракане биле сабласно празне услед казне европске куће фудбала.

То није спречило неколико хиљада најватренијих присталица црвено-белих да са удаљености од неколико стотина метара поцепају грло и дланове како би их њихови љубимци чули и осетили подршку која је допирала иза јужне трибине.

Да је тренер српског шампиона Владан Милојевић сковао план за меч са Салцбургом, видело се још од првог минута. Јасно је било младом стручњаку да његов колега Розе неће оставити много простора Бену, Стојиљковићу, Радоњићу и дебитанту Џонатану Кафуу. Првих 45 минута протекло је у обострано опрезној игри, великој борби на средини терена и тек једном покушају гостујућег клуба.

На другој страни, крила Црвене звезде морала су да утроше много енергије како би дошли у ситуацију да учине нешто више пред голом ривала. Сигурно је у подсвести нашим играчима било и златно правило сваког двомеча који доноси пролаз и елиминацију, да је на домаћем терену први задатак сачувати своју мрежу.

Комплетан утисак првог дела свакако би био комплетан да су Бен или Радоњић успели барем једном да побегну својим чуварима. Јовичић и Крстичић су пружили партију достојну борбе за најквалитетније фудбалско такмичење.

Много тактичких надмудривања, много борбе на средини терена, још више специјалних задатака утицали су да видимо праву рововску борбу у којој није било превише узбуђења током првог полувремена.

У наставку сусрета Бабић је заменио капитена Савића. Прво узбуђење пред голом Цицана Станковића видели смо у 49. минуту када је шутирао Бен. Добро скаутирани квалитети Звездиних нападача довели су до тога да своје офанзивне карактеристике покаже Филип Стојковић. Играо се 56. минут када је популарни Жуле прошао поред два чувара, одлично шутирао али је голман аустријског предстваника поново био на висини задатка.

На истеку једног часа игре, измореног Кафуу заменио је Вељко Симић. Хитроноги фудбалер својим уласком унео је дозу свежине у игру Црвене звезде. Убацивањем између линија противника, унео је пометњу у игру Салцбурга, што је искористио Радоњић, побегао свом чувара, али нажалост његов ударац био је исувише млак.

Коначно, она права шанса за Црвену звезду уследила је у 70. минуту после корнера. Бен је погодио Стојиљковића у главу, али чувар мреже „бикова“ поново је сачувао свој тим. У наставку акције, још једном се Стојиљковић нашао у прилици али промене резултата није било. И на крају, у самом финишу, Симић је имао прилику да свом тиму донесе капиталну предност, међутим, остало је 0:0.

Први циљ је испуњен. Црвена звезда није примила погодак. У реваншу за седам дана, сигурно је да ће гости више нападати и верујемо отворити простор Звездиним играчима да неки пут затресу мрежу. Улог је огроман, па тако данас на Маракани није виђено много рескирања.
Наш тим има активан резултат и зашто се из Моцартовог града црвено-бели не би вратили као учесници Лиге шампиона.

NIK_2370.JPGNIK_2413.JPGNIK_2462.JPGNIK_2470.JPGNIK_2493.JPGNIK_2506.JPGNIK_2564.JPGNIK_2596.JPGNIK_2630.JPGNIK_2726.JPGNIK_2758.JPGNIK_2845.JPGNIK_2850.JPGNIK_2923.JPGNIK_2927.JPG