Наполи – Црвена звезда 3:1

Фудбал
Фудбалери Црвене звезде изгубили су у 5. колу Ц групе Лиге шампиона као гости од Наполија резултатом 3:1 (2:0). Првенац у групној фази елитног такмичења уписао је Ел Фарду Бен.

Стадион: Сан Паоло
Гледалаца: 42.000
Судија: Хесус Хил Манзано (Шпанија)
Стрелци: Хамшик у 11′, Мертенс у 33′ и у 52′ (Наполи), а Бен у 57′ (Црвена звезда)

Наполи: Оспина, Максимовић, Албиол (од 46′ Хисај), Кулибали, Руи, Алан, Хамшик, Руиз, Каљехон (од 86′ Рог), Мертенс, Инсиње (од 77′ Зјелински).
Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Дегенек, Бабић, Родић, Срнић (од 64′ Јованчић), Крстичић, Бен, Марин, Симић (од 77′ Ебисилио), Стојиљковић (од 46′ Јовељић).

Због бројних кадровских проблема, који већ дужи период муче Владана Милојевића, наш тренер био је принуђен на изнуђена решења од самог почетка. Тако се Славољуб Срнић нашао у стратној постави на месту задњег везног уз Ненада Крстичића, иза њих је била четворка Гобељић – Дегенек – Бабић – Родић, офанзивни трио чинили су Бен, Марин и Симић, док је најистуренији био Стојиљковић.

Наполи је кренуо врло агресивно од првог судијског звиждука, наметнуо карактеристичан брз ритам и запретио већ у шестом минуту када је Борјан фантастичном одбраном зауставио лукав покушај Мертенса петом на центаршут Каљехона. Ипак, домаћи тим је у 11. минуту стигао до предности.
После корнера Мертенса са леве стране, Максимовић је главом спустио лопту до Марека Хамшика и капитен вицешампиона Италије се уписао у стрелце.

Наставили су изабраници Карла Анћелотија са офанзивом и после водећег поготка, да би се наши момци, који су први пут ове сезоне играли у комплетно црвеној опреми, средином првог дела ослободили притиска. Успоставили су равнотежу Милојевићеви адути и самим тим запретили у неколико наврата.

Најпре је Срнић тукао са дистанце поред стативе, да би Звезда у 23. минуту имала сјајну шансу. Марин је фантастично проиграо Симића коме је голман Оспина зауставио врло добар покушај искоса са леве стране у ближи угао. Штета…

И баш у тренуцима када је шампион Србије имао више од игре, Наполи је удвостручио предност. Најпре је Кулибали пресекао једно додавање и контру завршио ударцем главом натеравши Борјана да се још једном истакне. Недуго затим је акцију по левом крилу завршио Мертенс шутем из прве и увећао предност у 33. минуту.

Имала је Звезда до одласка на предах неколико покушаја, Родић је центрирао у више наврата, али све то није донело промену резултата.

У паузи између два полувремена тренер Милојевић је извршио прву измену – деби за сениорски тим у Лиги шампиона уписао је талентовани нападач Дејан Јовељић заменивши Стојиљковића.

Звезда је највећим делом наставка била равноправан ривал. Достојно је парирала противнику иако су Наполитанци после седам минута додатно увећали предност. Алан је са своје половине послао дугу лопту право до Мертенса и Белгијанац је послао лопту под пречку.

Није се дуго чекало да шампион Србије узврати. Маестро Марин је још једном показао да фудбал има у малом прсту – ослободио се чувара и магичним додавањем између четворице противничких играча спојио Бена са голом, а он је искоса са десне стране погодио даљи угао за 3:1 у 57. минуту.

Био је то уједно и првенац крилног нападача са Коморских Острва у групној фази Лиге шампиона.

Успоставила је Звезда контролу, па су ударце са дистанце опробали Крстичић и резервиста Јованчић, али је у оба случаја лопта отишла преко пречке. Поред Јованчића, шансу у другом полувремену добио је и Лоренцо Ебисилио уместо Симића, и Холанђанин је успео у финишу да стави на муке голмана Оспину.

Звезда је до краја оставила врло добар утисак и парирала Наполију који је у створио недостижну предност, а уочи последњег кола ниједан тим из Ц групе није обезбедио пласман у осмину финала.