Победа у Лакташима за прво место пред плеј оф

Кошарка

Црвена звезда мтс победила Игокеу у Лакташима 82:76 и математички осигурала прво место на крају лигашког дела АБА лиге и предност домаћег терена у плеј офу. Најефикаснији Тејлор Рочести са 23 поена, одлична рола Антића са 11 поена и 7 скокова.

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили су Игокеу у Лакташима у утакмици 21.кола АБА лиге, резултатом (22:24, 20:21, 18:20 и 22:11) чиме су и математички обезбедили прво место на крају лигашког дела регионалног такмичења, и предност домаћег терена у плеј офу.

Пред 3000 гледалаца у дворани у Лакташима, најефикаснији код црвено-белих био је Тејлор Рочести са 23 поена

Екипа Црвене звезде мтс није блистала у Лакташима, али је стигла до циљам важних бодова и избегла било какву резултатску неизвесност пред последње коло.

Домаћи тим је играо боље у већем делу утакмице, али су црвено-бели држали резултатски прикључак (45:42 за Игокеу на полувремену).

У два наврата Игокеа је имала осетнију предност, највећу на истеку 30.минута (65:57 након поена Јевтовића), али су кошаркаши Црвене звезде направили серију (Енис, Фелдин, Антић и Рочести тројке) и већ после 90 секунди игре у последњој четвртини било је 66:66.

Од тог тренутка, до самог финиша кошаркаши Звезде су „стегли“ одбрану, налазили боља решења у нападу (Рочести, Антић и Давидовац), па је на семафору у 38.минуту стајало 79:71.

Ипак, домаћин се није предавао, некадашњи бек Црвене звезде Вук Радивојевић је погодио тројку па двојку за 76:79, али је тачку на утакмицу ставио Фелдин тројком 40-ак секунди пре краја.

Црвена звезда мтс је тако 18.победом уз само 3 пораза осигурала предност домаћег терена у плеј офу, који почиње средином марта утакмицама полуфинала са Морнаром у Београду.