Пораз у Бару, мајсторица за финале

Кошарка

Пораз од Морнара 88:84 и лоша игра црвено-белих у Бару, у реванш мечу полуфинала АБА лиге јтд. Најефикаснији Рочести са 16 и Давидовац са 14 поена. „Мајсторица“ наредног понедељка у Београду.

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у реванш мечу полуфинала АБА лиге јтд од Морнара у Бару резултатом 88:84 (30:21,18:24,21:18 и 19:20) чиме је резултат изједначен на 1:1, а о путнику у финале одлучиће „мајсторица“ која је на програму у понедељак у Београду.

У слабо издању црвено-белих, који су заостајали практично од почетка утакмице, најефикаснији је био Рејлор Рочести са 16 поена и 4 асистенције, а са двоцифреним учинком били су још једино Давидовац (14) и Омић (11 поена).

Домаћи тим до победе су носили Врањеш са 29 и Нидам са 28 поена.

Црвена звезда је на готово идентичан начин „отворила“ утакмицу као и у лигашком делу у Бару, када је у раној фази заостајала 12 поена, али овога пута није могла да се „врати“ и преокрене резултат.

Већ у 15минуту црвено-бели су дозволили чак 42 убачена поена (а одговорили са 29), и у том тону протекао је и остатак меча, и поред чињенице да је тројкама Давидовца, Рочестија и добром мини-епизодом Омића, Црвена звезда отишла на одмор са 3 поена заостатка.

До средине треће деонице и тројке Врањеша са 58:52 играло се у сличном ритму, са доста грешака.

Један од кључних тренутака виђене је у 27.минуту када је Лесоров промашај за изједначење, кажњен тројком Мићовића (61:46), док је у последњем минуту треће четвртине након тројке Антића, за 64:66, одмах узвратио Нидам.

Највећи пад, који је црвено-беле коштао утакмице догодио се од 31. до 35.минута када нису убацили ни један поен, па је на семафору од 66:69 у 1.минуту последње деонице, стајало 78:66 након тројке Врањеша.

Тај заостатак кошаркаши Црвене звезде мтс нису могли да надокнаде, иако су у последњем минуту пришли на 4 поена минуса (тројка Давидовца) за 81:85.

Ипак, на крају, Морнар је славио са коначних 88:84 и изборио трећи меч у понедељак у Београду.