Сви резултати млађих категорија

Фудбал
Млађе селекције Црвене звезде имале су успешан викенд. Звездини млади фудбалери успели су да упишу пет победа, уз један реми.

У утакмици 15. кола Лиге млађих пионира снаге су одмериле екипе Црвене звезде и Бродарца. Домаћи играчи су до вођства дошли већ у седмом минуту — одлично додавање искористио је млади фудбалер Црвене звезде  Матић. Након само два минута, прилику је искористио и Радојевић који је са велике удаљености савладао противничког голмана и донео свом тиму предност од 2:0. Звезда је у наставку утакмице успела да утростручи своју предност, када се пар минута пре краја првог полувремена Граоња уписао у листу стрелаца. Друго полувреме обележило су сјајне приллике за обе екипе, али је резултат остао непромењен. Наше младе играче у следећем колу очекује утакмица против екипе Радничког из Новог Београда.

Пионири Црвене звезде савладали су Колубару из Лазаревца резултатом 9:0 у мечу 12. кола Прве лиге пионира Београда. На терену омладинске школе ФК Црвена звезда пред 150 гледалаца у стрелце су се уписали Бачанин (четири гола), Боровић (два гола), Ђурић (два гола) и Митуљикић. Овом победом пионири Црвене звезде задржали су лидерску позицију на табели, са учинком од 10 победа и два ремија, и два бода предности у односу на најближег ривала.

У лиги млађих кадета Београда, групе А у 17. колу Прве А лиге Црвена звезда је остварила убедљиву победу над гостујућим клубом ФК Студентски град резултатом 9:0 . У стрелце су се уписали редом уписивали Радуловић, Бабић, Матић, Пантовић, Секулић, Живановић, Максимовић, Елевен. Већ за два дана, млађи кадети Црвене звезде одиграће заосталу утакмицу против Бродарца и победом би се вратили на 1. место на табели.

Кадети Црвене звезде савладали су крагујевачки Аполон 4 резултатом 6:1 у мечу 19. кола Кадетске лиге Србије. Гости из Крагујевца су повели већ у седмом минуту, али су црвено-бели до полувремена успели да дођу до изједначења ефектним голом Великића, који је искористио асистенцију Јочића. Звезда је у другом делу игре у потпуности надиграла противника. Купусовић је довео наш тим у вођствоа пет минута после првог, Купусовић је постигао и свој други гол, после додавања Ајдиновића. Само два минута касније у стрелце се уписао и Бурмаз, који је тако дошао до 20. гола у сезони. Капитен Црвене звезде Никола Савић је у 75. минуту искористио несигурну реакцију голмана Аполона и повећао на 5:1. Коначних 6:1 поставио је веома расположени Купусовић у 89. минуту, када је из слободног ударца послао лопту у горњи десни угао и тако дошао до „хет-трик“. Кадети Црвене звезде заузимају прво место на табели са два бода предности.

Млађи омладинци Црвене Звезде су након неизвесне завршнице стигли до бода. Црвена Звезда је постигла прелеп гол у 15. минуту када је са 20 метара шутирао и био прецизан Милисављевић. Гости су одговорили у 22. минуту голом Савића. До краја полувремена фудбалери Интернационала су погодили пречку. На полувреме се отишло са резултатом 1:1. Звезда је у наставку имала иницијативу и стигла до гола у 66. минуту. Углавном се играло на половини Интернационала, међутим гости су поново стигли до изједначења после корнера, голом Аврамовића. Интернационал је након постигнутог гола преузео иницијативу која је крунисана трећим голом у 87. минуту. После примљеног гола Црвена звезда је кренула силовито у напад, и није се дуго чекало на изједначујући гол у 89. минуту који је постигао Богдановић. У наредном, 13. колу, Црвена Звезда ће дочекати Фудбалски клуб 011.

Омладинци Црвене звезде савладали су као домаћини екипу Радничког 1923 и на тај начин додатно су увећали предност на табели Омладинске лиге Србије. У првом делу утакмице није било голова, али у наставку су Милан Савић и Страхиња Ераковић донели Звезди предност од два гола и обезбедили свом тиму нешто мирнију завршницу. Гости су преко Божовића успели да смање резултат, али на крају је Звезда задржала предност и славила је нову победу. На тај начин, Звезда је искористила кикс Бродарца који је на свом терену поражен од Спартака, и увећала предност на табели Омладинске лиге Србије на чак седам бодова предности.