Звезда одлично почела, па изгубила у Бреши

Кошарка

Први пораз кошаркаша Црвене звезде мтс у новој сезони. Бреша победила 69:61, иако су црвено-бели у раној фази меча водили 22 поена разлике. Најефикаснији Берон са 22 поена. Звезда прва на табели групе А са скором 3-1, наредног уторка у Београд стиже Галатасарај.

Кошаркаши Црвене звезде мтс доживели су први пораз у овогодишњем издању Еврокупа пошто су поражени у Бреши 61:69 (31:15, 7:24,12:17 и 11:13).

Црвено-беле је по броју убачених поена предводио Били Берон са 22 поена.

Екипа Црвене звезде одиграла је врло чудну утакмицу у којој је бриљирала првих 9 минута и убацила 31 поен. Погађали су букбало сви, а на семафору је стајало 2:24 и 11:31.

Међутим, након тога Звезда је потпуно стала! Готово невероватно делује податак да су црвено-бели постигли више поена у првој четвртини, него у преостале три збирно (30).

Бреса је брзо ухватила прикључак и потпуно се вратила у утакмицу великом серијом на почетку друге деонице, и чак отишла на велики одмор уз вођство 39:38.

Звезда је друго полувреме отворила серијом 6:0, али то је практично било све. И уз слабу нападачку игру, црвено-бели су имали прикључак 57:58 и онда потпуно стали, до коначних 69:61, за први пораз у новој сезони.

Црвена звезда мтс: Регланд 8 и 7 ас, Раданов, Човић, Перпероглу 7, Давидовац 1, Лазић 4, Фаје 11, Берон 22, Ристић, Симанић, Цирбес 8 и 8 ск, Оџо.

Најефикаснији у екипи Бреше био је Беверли са 15 поена.

На табели групе А, Црвена звезда мтс води са скором 3:1 друга је екипа Монака са истим скором, треће и четврто место са скором 2-2 деле Андора и Галатасарај, на зачељу су Бреша и Улм са скором 1-3.

У наредном колу, у уторак у Београд стиже Галатасарај.