Звездина ’’стотка’’ чува врх табеле

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс и даље имају стопроцентан учинак у регионалном такмичењу. У 8. колу АБА лиге црвено-бели су савладали Морнар из Бара резултатом 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12).

Кошаркаши Црвене звезде мтс вратили су се на победнички колосек. Изузетно добром партијом на оба краја терена, црвено-бели су контролисали готово свих 40 минута утакмице у дворани ’’Александар Николић’’ и на крају прилично убедљиво савладали Морнар из Бара резултатом 104:71-

Изабраници Милана Томића одиграли су меч 8. кола АБА лиге са много енергије, а томе су допринеле и честе ротације, као и изузетан допринос младих кошаркаша. Овом победом Црвена звезда је учврстила место на врху табеле регионалног такмичења и остала једина непоражена екипа са скором 8-0.

Обе екипе отвориле су шутерски изузетно добро утакмицу, а у редовима црвено-белих предњачио је Били Берон који је постигао за шест минута осам поена. Међутим, Морнар је одолевао, бар све до саме завршнице првог периода. Чврста одбрана изабраника Милана Томића успорила је ритам Барана и била окосница серије 7:0 којом је Црвена звезда затворила први квартал – 23:16.

Агресивна одбрана била је рецепт и на почетку другог периода. Морнар је за нешто више од три минута постигао четири поена па је Звезда након тројке Борише Симанића стекла и прво двоцифрено вођство на мечу. Уследила је украдена лопта Филипа Човића и сјајна асистенција за полагање Немање Ненадића, а потом и слободна бацања Душана Ристића за до тада највећих плус 15 – 35:20.

Црвено-бели су били у одличном ритму. Одбрана је била на заиста високом нивоу, а разноврсна нападачка решења онемогућили су Баране да успоре захукталу Црвену звезду. Сјајне роле младих снага Ристића, Добрића, Симанића… Чувале су високо вођство које је на полувремену износило плус 18 – 50:32.

Браун и Волер су у наставку игре убрзали игру Морнара и са тешким шутевима успели да смање предност. Две изразите тројке у тим тренуцима погодио је Били Берон, а са исте раздаљине погодио је и Филип Човић након офанзивног скока Бранка Лазића па је Звезда поново стекла 15 поена предности – 69:54.

Младе снаге Црвене звезде изнеле су терет и наставка утакмице. Изузетно добре роле имали су Немања Ненадић и Душан Ристић у последњој деоници, а центар Црвене звезде задавао је пуно проблема ривалу. У таквом односу снага Звезда је само повећавала своје вођство које је износило и плус 33 у једном тренутку када је Марко Кешељ погодио тројку за 102:69.
Црвену звезду сада очекује гостовање Андори у 8. колу Еврокупа, а потом и ’’вечити дерби’’ у АБА лиги наредне суботе.

Црвена звезда мтс – Морнар Бар 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12)

Црвена звезда мтс: Регланд 9 (9ас), Човић 6 (5ас), Кешељ 6, Ненадић 8 (6ск), Лазић 4, Фаје 5, Берон 18, Добрић 8, Ристић 14 (5ск), Симанић 11, Цирбес 2, Оџо 16 (10ск).

Милан Томић, КК Црвена звезда мтс:

– Једино што могу да кажем за ову утакмицу је трећа четвртина где смо примили 27 поена. То је једини детаљ који је био негативан. Остало све мислим да су играчи урадили како смо рекли пре утакмице, а мислим да смо имали прилику да гледамо једну квалитетну партију у којој је Звезда имала 26 асистенција и 23 офанзивна скока.