Црвена звезда – Партизан 2:1 (2:0)

Фудбал
Црвена звезда је победник 157. вечитог дербија! Звезда је овом победом „побегла“ Партизану на девет бодова разлике на табели.

Стадион: „Рајко Митић“
Гледалаца: 35.131
Судија: Данило Грујић
Стрелци: Радоњић у 18′, Пешић 21′ за Црвену звезду, Ожеговић (п) у 96′ за Партизан.

Црвена звезда: Борјан, Стојковић, Ле Талек, Бабић, Родић, Јовичић, Крстичић, Бен, Срнић, Радоњић, Пешић.
Резерве: Супић, Фримпонг, Гобељић, Рачић, Милијаш, Доналд, Аџић.

Партизан: Стојковић, Вулићевић, Милетић, Марковић, Милетић, Здјелар, Пантић, Ђерлек, Јанковић, Ожеговић, Тавамба.
Резерве: Јовичић, Тошић, Вакулко, Ивановић, Сума, Јевтовић, Урошевић.

Црвена звезда је одиграла одличан, један од најбољих дербија последњих година и апсолутно заслужено савладала вечитог ривала. Од првог минута утакмице изабраници Владана Милојевића показали су ко је газда на терену. Наши фудбалери су контролисали игру, темпо, простор, и сва дешавања на терену. Одлична тактичка поставка Звездиног тренера, одлично спровођење од стране наших фудбалера!

Није било узбуђења све до 16′ минута, иако је Звезда контролисала игру, али потом као да је убацила у већи степен преноса и шансе су почеле да се ређају. Прва је пропуштена у 16 минуту; Срнић је сачекао лопту после уигране акције након прекида, али је главом недовољно добро захватио лопту. Међутим, два минута касније, Звезда је повела. Стрелац је био Радоњић који је из колена милиметарски прецизно шутирао у даљи угао. Лопта је погодила стативу и одбила се у мрежу! Први гол Немање Радоњића у првенству. Први, али у каквом тренутку!

Прави блицкриг у режији Звезде виђен је у тим минутима. Играо се 21. први када је Бен протурио лопту до Пешића који је испрва није најбоље прихватио, али је успео да стигне до ње пре Стојковића и убаци је у мрежу! Гости нису знали шта их је снашло, а Маракана је одјекивала песмом Звездиних навијача која је прослављала 27. гол Пешића ове сезоне!

Црвено-бели су имали боље прилике и пре одласка на одмор, али није било трећег гола. Срнић, Бен и Пешић су претили, Партизан је успевао да се одбрани. Гости су у првом периоду били сведени на два шута у оквир гола, али ниједан од њих није био опасан по мрежу Милана Борјана.

У наставку није виђен ни изблиза допадљив сусрет као у првих 45 минута. Црно-бели су имали јалову иницијативу, али изузев покушаја Ожеговића и Тошића два пута из слободног ударца вечити ривал није био ни близу да угрози Борјана. У дубокој надокнади времена узрокованој бројним прекидима судија Грујић одлучио је да досуди једанаестерац за гостујући тим. То је искористио Ожеговић да постави коначан резултат. Црвена звезда је блистала у првом делу игре, постигла два гола и створила сијасет прилика. У другом полувремену тим Владана Милојевића сигурно је чувао вођство и покушавао из контра напада да дефинитивно дотуче ривала.

Овим тријумфом најтрофејнији српски тим одмакао је на девет бодова предности које ће требати да сачува у наредних шест кола како би се по 28. пут у историји окитио титулом националног шампиона.

Због претеране нервозе у последњим тренуцима меча арбитар је искључио из игре Доналда и Суму.

У аналима домаћег фудбала остаће записано да је Црвена звезда више него заслужено головима Радоњића и Пешића савладала вечитог ривала резултатом 2:1.
Наредног викенда тим Владана Милојевића гостује екипи Радничког из Ниша.