Црвена звезда славила против Крке за 3-0

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс уписали су нови тријумф. У 3. колу АБА лиге црвено-бели су савладали Крку из Новог Места резултатом 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15).

И након трећег кола АБА лиге кошаркаши Црвене звезде мтс не знају за пораз. Црвено-бели су задржали епитет непобедивих у свим такмичењима ове сезоне јер су савладали Крку резултатом…

Изабраници Милана Томића доминирали су готово свих 40 минута. Агресивна одбрана, добар офанзивни скок и брз транзициони напад били су формула за нову победу. Крка је донекле парирала захваљујући солидном шуту за три поена у већем делу утакмице, али се победа црвено-белих није пуно пута доводила у питање.

Свих 12 играча који су били у протоколу добили су шансу и сви је искористили да се упишу у листу стрелаца.

Од почетка утакмице црвено-бели су играли веома чврсто у одбрани, а до прве осетније разлике стигли управо захваљујући својој агресивности половином првог периода. Из добре одбране била је могућа брза игра, а то су изабраници Милана Томића претварали у лаке поене. Предњачио је веома расположени Џо Регланд који је серијом карактеристичних продора донео прво двоцифрено вођство својој екипи након шест минута игре – 21:11.

Црвена звезда била је у ритму, расположени поентери су се само ређали и двоцифрена разлика је задржана до краја првог периода – 29:17.

Честим изменама тренер Милан Томић држао је висок интензитет црвено-белих и у нападу и у одбрани, а резултат тога била је убедљива предност која се није доводила у питање. У другој деоници публику је додатно разгалио повратак на паркет Дејана Давидовца. Он је веома брзо уписао и први поен са линије слободних бацања и добио заслужен аплауз.

Предност из првог периода је расла достизала је и 18 поена, али је Крка успела да узврати и смањи разлику на 14 поена – 46:32.

Сличан однос снага виђен је и у трећем периоду, а Крка је успевала тек да одржава разлику између 10 и 15 поена захваљујући солидном шуту за три поена. Ипак, црвено-бели су и даље контролисали ритам и питали се за догађања на паркету.

Улазак Душана Ристића у последњем периоду донео је још једну опцију у нападу Црвене звезде. Он је везао четири поена из карактеристичног полухорога и разлика је поново износила плус 15 пред улазак у последњи квартал – 66:51.

Питање победника било је практично решено, а млади играчи Црвене звезде изнели су терет до краја. Сјајан је био Ристић, а своје роле су имали Бориша Симанић и Немања Ненадић док се Дејан Давидовац полако враћао у ритам.

Разлика је готово рутински очувана и то је значило да ће Црвена звезда остати непоражена и заузети чело табеле АБА лиге.

Црвена звезда мтс – Крка 80:66 (29:17, 17:15, 20:19, 14:15)

Црвена звезда мтс: Регланд 10 (4ас), Човић 3, Перпероглу 6, Давидовац 4, Ненадић 4, Лазић 7, Фаје 9 (5ск), Берон 13 (4ас), Ристић 10 (6ас), Симанић 5 (4ск), Цирбес 6, Оџо 3 (5ск).

Милан Томић:

– Мислим да смо одиграли утакмицу у великој ротацији. Играли смо са 12 играча, сви су имали минутажу и сви су дали допринос у победи. Честитам мојим играчима на победи и сада се спремамо за следећу утакмицу.