Црвено-бели славили и у Монаку

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс продужили су тријумфални низ у свим такмичењима. У 2. колу Еврокупа црвено-бели су на гостовању савладали Монако резултатом 63:66 (6:17, 18:12, 20:8, 19:29).

Кошаркаши Црвене звезде мтс продужили су тријумфални низ и задржали епитет непобедивих у сезони 2018/2019. Након изузетног издања на гостовању Подгорици и краћег задржавања у Београду, црвено-бели су славили на гостовању у 2. колу Еврокупа.

Након велике борбе, изабраници Милана Томића били су чвршћи и сигурнији у последњим минутима када је и решено питање победника.

У преломним моментима заблистали су Мајк Цирбес и Џо Регланд. Цирбес је хватао све под својим и противничким обручом, а егзекуција је припала Регланду који је на нешто више од 30 секунди пре краја погодио тројку и недуго затим оверио тријумф са два слободна бацања.

Обе екипе су ушле изразито чврсто у утакмицу. Мрежице су мировале чак три по минута када је Монако постигао прве поене. Црвено-бели су први пут погодили након пет минута и то је била тројка Мухамеда Фајеа. Тада је и кренула фуриозна серија. Од 4:0 за Монако ређале су се минијатуре Билија Берона, Мајка Цирбеса, Борише Симанића… Серија је трајала и након тројке Стратоса Перпероглуа Црвена звезда је повела 11 разлике пред одлазак на први одмор – 17:6.

Ритам утакмице је поново опао почетком друге деонице, али су црвено-бели успешно одржавали предност захваљујући доброј одбрани. Међутим, у завршници другог периода Монако је направио серију 8:0 и после дуго времена изједначи – 24:24. Пет везаних поена Билија Берона одбила су налет домаћина и Американац је донео свом тиму пет поена предности при одласку на полувреме – 24:29.

Изабраници Милана Томића нису могли да пронађу ритам почетком трећег периода. Монако се у том периоду боље снашао и серијом 18:2 повратио вођство домаћину – 42:31. Регланд је прекинуо серију ривала тројком, али црвено-бели су и даље трагали за нападачким ритмом. Слободна бацања су можда и коштала Звезду потпуног повратка у меч, али је чврста одбрана држала црвено-беле у игри те је на крају трећег периода резултат био – 44:37.

Значајно боље кренули су изабраници тренера Томића у последњем периоду. Погодио је Перпероглу тројку на отварању четвртог квартала, а потом и још једну. Надовезао се Регланд кошем уз фаул и Звезда је пришла на само пола коша заостатка – 48:47.

Монако је одбио налет црвено-белих, али одличне роле Човића, Цирбеса и Берона нису дозволиле домаћину да стекне осетније вођство. Након поена Берона уз фаул након офанзивног скока и одличне асистенције Цирбеса, Звезда је поново водила 55:56. Слутило је све на неизвесну завршницу која у складу са веома тврдом утакмицом није изостала.

Пресудни моменти одиграли су се почетком последњег минута. Фанатична борбеност изабраника Милана Томића се исплатила те је након другог офанзивног скока у том нападу Фаје проследио лопту за Регланда који је погодио тројку за 71:74. Сјајни Американац потврдио је тријумф потом и са линије пенала, а изузетно добру ролу одиграо је и Мајк Цирбес који је допринео у скоку и сјајном одбраном.

Монако – КК Црвена звезда мтс 63:66 (6:17, 18:12, 20:8, 19:29)

Милан Томић:

– Мислим да је била један изразито тешка утакмица и честитао бих мојим играчима на победи. Било је доста прекида за записничким столом од почетка утакмице, у трећој четвртини су успели да поправе те проблеме са кабловима па смо бар 20 минута могли да одиграмо у континуитету у нормалним условима.

Честитао бих екипи и на повратку из минуса од десет разлике. Одиграли смо можда не толико квалитетно, али као тим и остварили веома битну победу. После оваквих утакмица ствара се карактер екипе за наставак сезоне.

Џо Регланд:

– Утакмица је била ружна за обе екипе. Било је много промашених шутева из лаких позиција и са једне и са друге стране, али знате, то је све део игре. Дани као што је овај се дешавају у кошарци и само треба да наставите даље. За нас је најважније да смо победили.

Филип Човић:

– Лоша утакмица са обе стране, са доста прекида. Најбитније је да смо после лоше игре показали карактер и на крају победили. Циљ је да се одигра што квалитетније и да се победи. Задовољни смо свиме што смо до сада урадили. Ипак, као и до сада, заборављамо и ову утакмицу и гледамо само напред. У суботу је Крка.