Лоша одбрана и пораз црвено-белих у Улму

Кошарка

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у утакмици 6.кола Еврокупа од Улма 95:80. Добрић убацио 21 поен, Црвена звезда мтс пред 5200 гледалаца одиграла слабу утакмицу и по први пут примила више од 90 поена у новој сезони, Наредне среде у Београд стиже екипа Монака.

Кошаркаши Црвене звезде мтс поражени су у утакмици 6.кола Еврокупа групе А од екипе Улма у Немачкој резултатом 95:80 (21:17,29:16, 23:24 и 22:23).

Пред 5200 гледалаца у дворани 2Ратиопхарм“ у Улму, црвено-бели су одиграли лошу утакмицу, у којој су били у подређеном положају од самог почетка.

Двејн Еванс са 23, Патрик Милер са 20 и Џавонте Грин са 16 поена, били су најефикаснији у екипи Улма, док су једини двоцифрени у екипи црвено-белих били Добрић са 21.постигнутим поеном и Перпероглу са 10 поена.

И поред слабијег старта, црвено-бели су држали колико-толико прикључак до краја прве деонице(17:21), али су конци у одбрани погубљени у првој половини друге четвртине када су домачини предвођени одличним Евансом који је убацио три тројке успели да дођу до прве двоцифрене предности, коју је у последјем минуту само потврдио и Фоту новом тројком за великих 33:50.

Иако су црвено-бели одиграли боље један део другог полувремена, које су резултатски и добили 47:45, нису успели да резултатски запрете, иако су надомак последњег минута стигли до једноцифреног минуса 80:89. Ипак, домачи који су потпуно заслужено стигли до бодова и треће победе уз три пораза, везали су 6 поена и потпуно се реванширали за пораз у Београду 87:73.

Домаћи су у свим параметрима били бољи, процентима шута, скоковима (35:31), асистенцијама, док је екипа Звезде имала 16 изгубљених лопти, од којих већи део отпада на прво полувреме.

Црвена звезда мтс је по први пут ове сезоне примила више од 90 поена, а када се зна да је српски шампион до овог кола водио по најмањем броју примљених поена по утакмици (68) јасно је да је лоша одбрана „кумовала“ овом поразу, другом у такмичењу уз 4 пебеде.

Црвена звезда мтс наредне среде у Београду дочекује екипу Монака.